LED Музичка Сијалица

-50% LED Музичка Сијалица


Не ви се станува од каучот само за да го исклучите светлото?

Сега ова, и многу други работи ќе можете да ги направите преку далечинско. Со далечинскиот управувач, можете рачно да ја прилагодите светлината, бојата, и да изберете каква музика сакате да слушате на LED паметната музичка сијалица.

 

Употреба:

 

1. Декорација за романтична атмосфера

  Кога имате состанок со вашиот дечко / девојка дома, можете да направите вистинска атмосфера, можете да вклучите музика за танцување, или да ја смените светлината во некоја романтична боја.

 

2. Одлична светилка за на маса

   Прилагодете ја светлината преку апликацијата, подесете ја светлината да биде соодветна за читање или за релаксација.

 

3.Читање на приказни на децата пред спиење

   Ова може да ви помогне ако сте уморни после цел ден работа, а сепак сакате да направите нешто со вашите деца, тогаш пуштете само некоја приказна и слушајте ја заедно.

4. Ноќно светло

   Повеќе не ви треба екстра светлина ноќе, оваа светилка би можела да биде вистинската.Само прилагодете ја светлината.

   И не грижете се за сметката за електрична енергија, ова е LED сијалица со ниска потрошувачка на енергија.

 

 Краток Опис

 

Оваа напредна LED сијалица е направена врз основа на Bluetooth 4.0 технологија која ви овозможува да ја контролирате од далечина до 50 метри. Не само што ќе можете да ја уклучите или исклучите но преку софтверот на вашиот телефон (Андроид, iPhone-от) ќе бидете во можност да изберете боја и интензитет на светлината со која ќе свети. Воедно ќе можете да ја слушате и вашата омилена музика.

Донесете ја забавата дома

 

Карактеристики:

 

 • Напојување: AC 100-240V
 • Bluetooth верзија 4.0+ EDR
 • Поддржува мобилен музички плеер
 • Вграден 4R / 3W излезна моќност
 • Шарен LED дисплеј
 • Поддршка Android и iOS паметни телефони

  

Спецификации:

 

 • Моќ на производот: LED 6W, AMP 3W
 • Работен напон: AC 100V-240V
 • Работна фреквенција: 50-60Hz
 • Температура на бојата: ТЦ = 6520K
 • Црвен сооднос: R = 13,2%
 • Рендерирачки индекс на боја: RA = 70,9
 • Светлински флукс: 273.0LM
 • Сијалица: E27 / B22
 • Bluetooth верзија 4.0
 • LED боја: 2805 (бела светлина) 26-28LM
 • RGB: 5050 (црвена,зелена и сина )
 • Bluetooth растојание: без пречки 10M
 • Работна температура: -10-50
 • Компатибилност: Android 2.3.3 и поноваверзија, iPhone 4S / 5S / 6S итн
Вашата нарачка можете да ја направите со кликање на копчето *КУПИ* или на 071 672 729
Доставата се наплаќа 100 денари


 • Код на продукт: 87977
 • Достапност: Достапност
 • 2,590.00 ден.
 • 1,290.00 ден.
Loading...