Магнетен појас против болки

-51% Магнетен појас против болки

Магнетен појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците 


Опис на производот:

Магнетната терапија се користела со векови за ослободување од стресот, зголемување на циркулацијата, да се релаксираат мускулите и да се намали болката.

Магнетниот појас за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место.Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и 'рбетот во правилна линија  со 12 стратешки поставени магнети на 'рбетот и лумбалниот регион.

Оваа магнетна поддршка за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото. 

Магнетниот појас ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од 'рбетниот столб.

Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите.

Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи.

Магнетниот појас за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства.

Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти.


Спецификации:

- Магнетен појас за болки во грбот

- Лесен дизајн и удобен за носење

- Материјал: најлон, еластична ткаенина;

- Му дава на телото атлетска форма

- Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и 'рбетот

- 12 моќни магнети за да помогне да се намали болката, олеснување на стресот и зголемување на циркулацијата.

- Се пере на рака 

- Боја: бела

- За мажи и жени

- Достапни во 2 големини за да одговараат на мали и големи половини

  1. Средна (M): 71-82cm
  2. Голема(L): 82-107cm

За да нарачате стиснете на копчето *КУПИ* или контактирајте не на нашиот телефон 071 672 729!

Ви благодариме.

  • Код на продукт: 54446
  • Достапност: Достапност
  • 590.00 ден.
  • 290.00 ден.
Loading...