Часовник на вода

-49% Часовник на вода

Опис на производот:

Придвижуван единствено и само од вода, овој кул часовник штеди на пари и ја намалува емисијата на јаглерод на корисникот со користење на обновливи ресурси, што ја елиминира потребата од обичните литиум-јонски батерии. Придвижуван од јони, какви што има во обичната вода од чешма, водниот часовник лесно го мери времето благодарение на двете метални плочи. Кога плочите ќе се навлажнат, природно-настанатите позитивни и негативни јони генерираат доволно електрична енергија за да може часовникот да работи.

 

Карактеристики:

 1. Работи со вода, без батерии и хемикалии
 2. Едноставно наполнете го резервоарот со вода, прилагодете го времето и оставете нека работи
 3. Кога на екранот времето ќе стане нејасно, значи е неопходна промена на водата
 4. Наполнет работи 5 - 7 недели, во зависност од квалитетот на водата
 5. Погоден за дом или канцеларија и е една добра идеја за подарок


Спецификации:

 • Димензии: 8,5 x 8,5 x околу 5 см
 • Боја: Случајна
 • Упатство за корисникот


Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!
 • Код на продукт: 7485454
 • Достапност: Достапност
 • 790.00 ден.
 • 399.00 ден.
Loading...