-53%
, ,

Пудра со активен јаглен и кокосово масло за белење заби


790.00 ден 1,690.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

ОПИС:
Белење на природните заби: за луѓе кои не сакаат да користат гелови и пероксиди.
Пудрата за белење : ги отстранува дамките од кафе, чај и многу повеќе – сите без груби хемикалии или белило.
Активна кокосова формула: добиени од врвни природни извори, и е лесна за непцата
Долготрајно: треба да трае 2-3 месеци во зависност од употребата!
Ја детоксифицира вашата уста: иако резултатите од белење може да варираат од личност до личност, нашите клиенти секогаш известуваат за неверојатно чиста сензација на устата која трае со денови и помага во борбата против лош здив!
Добиени од најквалитетни извори на кокос, активната формула за активен јаглен е безбедна за белење на забите, додека истовремено е и лесна за вашите непца.
Активниот јаглен природно ги избелува забите, а не преку суровите пероксиди за белење на забите, туку преку моќта на активиран јаглен, кој е еден од најдобрите чистачи за чистење и детоксификатори.
ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ ЗА БЕЛЕЊЕ НА ЗАБИТЕ:
✔ Органски кокос со активен јаглен во прав
Активираниот јаглен работи со отстранување на дамките од забите преку процес наречен “адсорпција”. Кокосот е најчиста форма на јаглен од храна.
✔ Бентонит
Бентонитот е одличен за реминерализација на забите поради високата минерална содржина. Исто така, ги апсорбира токсините природно, и е лесен за вашите непца.
✔ Масло од портокал
Природен избелувач, портокаловото масло помага да го олеснат вашето искуство за белеење на забите. Тоа има бројни антиинфламаторни и антисептички квалитети, што го прави совршен додаток на севкупната природна формула за белење.
ЛЕСНИ ИНСТРУКЦИИ ЗА КОРИСТЕЊЕ:
1. Навлажнете ја малку четката за заби
2. Исцедете го вишокот на вода од четката
3. Со четката земете од јагленот во прав
4. Истресете го вишокот на прав (и малку прав е доволно)
5. Измијте ги забите како нормално, 1-2 минути
6. Исплакнете ја устата за да го отстраните јагленот

790.00 ден 1,690.00 ден