Kinoki Detox Подлога

 • Шифра: 000015
 • 790.00 МКД 449,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

 Најновиот и најлесниот начин за целосно отстранување на токсините од телото ... и сето тоа додека спиете! Со Kinoki Detox Подлогата !!!

 ПРОМОЦИЈА!!! Со секоја купена Kinoki Detox Подлога + добивате уште една ГРАТИС !!

Опис

 • Detox Подлогата е направена од 100% природни состојки. Со стимулирање на Рефлексолошките точки на стапалатасе стимулира крвотокот и лимфниот систем, предизвикувајќи исфрлање на токсичните материи од телото на брз, лесен и ефикасен начин.
 • Природните состојки во комбинација со бамбус оцет, инфрацрвената енергија и акумулацијата на негативните јони ги стимулираат рефлексолошките точки, а преку нив и целото тело. Комбинацијата од лековити билки и други природни состојки го започнува прочистувањето со нежен ефект на затоплување и ги отвора акупунктурните точки на нозете, а потоа ги апсорбира токсините за да почнат да ги отстрануваат токсините од телото.
 • Помогаат во отстранување на токсините од бубрезите, црниот дроб, срцето,панкреасот, белите дробови, цревата, слезината, очите и другите токсини во телото.
 • Трансдермална технологија (апликација преку кожата во телото) е сосема природна, и им овозможува на состојките во Detox подлогите безбедно и ефикасно да ги отстранат нечистотиите и токсините од телото.
 • Ефикасноста на Detox влошките се базира на инфрацрвената топлина (FIR), и на корисниот процес што таа го започнува. Покрај тоа, ги стимулира и регенеративните процеси. Во Detox перничиња за детоксикација, природните минерали tourmalin, како извор на инфрацрвена топлина го постигнуваат процесот на детоксикација на сосема природен начин.

 Што се токсини?

 • Отровите со штетни материи кои ги забавуваат или ги блокираат метаболичките процеси во телото, ги оштетуваат клетките, а со тоа и го зголемуваат ризикот од разни болести, пред сè рак.
 • Еден од клучните одбранбени механизми на телото е детоксикацијата и способноста за регенерација  
 • За ова, на прво место е одговорен црниот дроб, а тој е во состојба да идентификува милион токсини, кои ги претвора во безопасни состојки и ги отстранува.Најчесто станува збор за претворање на масните материи во супстанци растворливи во вода, кои се исфрлаат преку урината.
 • Токсините или слободните радикали,предизвикуваат неправилна функција на телото кое првично се манифестира со мали симптоми како што се темни кругови, замор, поспаност, бавност, чувствителна кожа, менструални проблеми, депресија, вирусни болести и воспаление.

Зошто детоксикација?

- Здравото тело има способност да се ослободи и да ги елиминира токсините,со што се овозможува враќање на природната рамнотежа, енергија и сите телесни функции,како и на здравјето во целина. За елиминирање на токсините се одговорни клетките на црниот дроб, бубрезите, кожата, дебелото црево и белите дробови. Ако овие клетки се премногу оптеретени или под стрес, тогаш на телото му е тешко да се ослободи од токсините и се создава нерамнотежа во организмот.

- Во кинеската медицина се верува дека нозете се моќни и се во директен контакт со сите внатрешни органи, благодарение на т.н. "Меридијани", кои се таму и одат низ целото тело. Од друга страна, Detox подлогите имаат моќ на чистење на организмот. Кога овие две работи ќе се спојат заедно, ќе добиете идеален рецепт за едноставна детоксикација.

- И покрај тоа што не изгледа така сепак нозете се најчувствителните делови од телото, бидејќи тие содржат многу нервни завршетоци т.н. акупунктурни меридијани, кои се тесно поврзани со внатрешните органи. Колку нозете се важен дел од телото, може да се погледне преку едноставен тест. Доволно е да ги намачкате нозете со свеж лук , и по неколку минути ќе го почувствувате вкусот на лук во устата.

Дали е безбедно да се користат Kinoki Detox подлогите, истовремено земајќи и друг лек ?

- Се разбира,дека е сигурно. Главната улога на Kinoki Detox подлогите е да ги исфрлат штетните материи од Вашето тело.

Дали дијабетичарите кои имаат рани на нозете, може да ги користат Kinoki Detox подлогите?

- Се разбира дека можат само да не се ставаат на отворените рани.

Дали луѓето кои страдаат од некоја болест на кожата може да ги користат Detox перничињата за детоксикација?

- Луѓето кои страдаат од болести на кожата може да ги користат Detox перничиња за детоксикација, но под услов да не ги ставаат директно на деловите од кожата која е оболена.

Дали луѓето со реума треба да ги користат Detox перничиња за детоксикација и за време на летниот период, кога симптомите на реума не се вообичаени во тоа време?

- Во текот на летниот период ефектите од реума се минимални поради подобрување на циркулацијата на крвта. Сепак, Detox перничињата треба да се користат во тој период кога луѓето со овој проблем се чувствуваат добро, со цел ѕа подобро да се подготват за доаѓањето на зимскиот период.

Упатство за употреба

- Измијте ги и исушете нозете, Detox перничињата се местат на саканата локација.Ставете ги на задната страна на ногата во случај на едем или болки во нозете,предизвикана од различни видови на проблеми. За најдобри перформанси Detox подлогите се ставаат на двете нозе. Се ставаат пред спиење, и тие делуваат додека вие спиете.Detox подлогите се за еднократна употреба

- Една кутија од Detox подлогите содржи 10 перничиња, што е доволно за пет-дневен третман на детоксикација на телото. Detox подлогата се користи само еднаш, во текот на 6-8 часа.Со примената на Detox подлогата ке се појави леплива супстанца и се ослободува благ, а понекогаш и многу непријатен мирис. Што го предизвикува мирисот? Која супстанција  ке се појави  по употребата на Detox перничињата зависи од личност до личност. Во зависност од вашиот здравствен профил, ќе зависи и бојата, мирисот и вискозноста на истите. Сето тоа зависи од тоа како токсините се ослободуваат од телото.

Напомена

- Detox подлогата не лечи од болести и не е замена на лек- Доколку имате некое заболување посетете го вашиот лекар

Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија