Zip Up чорапи со компресија

 • Шифра: 000019
 • 1090.00 МКД 490,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Опис: 

ZipUp чорапи со компресија, кои го подржуваат коленото, со отворени прсти.

 • Ви ги претставуваме Zip Up чорапите со компресија кои се лесни за користење, смируваат и ја ревитализираат ногата, едноставно ви ја враќаатт живоста во вашиот чекор!
 • Стоењето цел ден може да предизвика болки на нозете и стапалата со текот на времето, но Zip Up чорапите ја ублажуваат таа болка со зголемување на циркулацијата на крвта, кои ви помагаат во брзо ослободување од дури и тешка болка и оток! 
 • Дизајн кој одговара на било која големина на нога и отпорниот патент кој ги прави лесни за носење 
 • Zip Up чорапите направени се од лесен најлон и 3D плетена структура комбинирана со воздушен опфатен спандекс,предиво што е меко на допир и удобно за цел ден да ги носите.
 • Комбинација која овозможува да се носи со било кој тип на чевли. Со беж боја, така што никој нема да знае дека ги носите!
 • Со засилена пета, дизајнирани за долготрајна издржливост
 • Zip Up чорапите се направени за употреба од страна на мажите и жените 
 • Удобниот дизајн е идеален за долги патувања и помага да се намали отокот и задршката на течности! Исто помагаат за оние кои страдаат од отекување на нозете и болни проширени вени.
 • Сега можете да си помогнете во олеснување на болката цел ден, секој ден.  

 

Карактеристики:

 

 • Дизајнирани за да се зголеми циркулацијата на крвта и го намалуваат отокот
 • Помагаат за болни проширени вени.
 • Брзи за облекување и удобни за носење 
 • Не се видливи под облеката 
 • Вграден патент и многу прилагодливи
 • Совршени за патување, спорт, на работа или по дома  
 • Со отворени прсти
 • Материјал: 77% најлон, 23% Спандекс
 • Боја: Беж

Големина:


 • S / M:
 • Обем на глуждот : 8-10 "
 • Периметар: 16 "
 • Должина на чорапите легнати на рамно:19 3/4 "
 • L / XL:
 • Обем на глуждот: 11-13 "
 • Периметар: до 19 "
 • Должина на чорапите легнати на рамно:21 "

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!


Продукти од иста категорија