3 во 1- Корективна долна облека со турмалин Evita

 • Шифра: 000229
 • 1890.00 МКД 1.190,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Опис:

Корективната долна облека со турмалински зони "Евита" се наоѓаат во т.н. "проблематични области", така што тие ќе ви помогнат да согорите калории и работат ефикасно за формирање на идеална фигура, со истовремено подобрување на целокупното здравје.

Покрај тоа, корективната маичка со турмалин "Евита", ја подобрува циркулацијата на крвта во градите, во градите се зголемува дотокот на хранливи материи во клетките, што се користи за превенција на ракот. 
Панталоните и гаќичките ја подобруваат циркулацијата на крвта во лумбалниот предел и во гениталиите, и ја нормализираат нивната работа.

Корективната долна облека со турмалин "Евита" се препорачува за:

 • Губење на тежина.
 • Затегнување на колковите и задникот
 • За подигнување на градите
 • Намалување на мастите во "проблематични области".
 • Елиминирање и спречување на целулитот.
 • Ја враќа еластичноста на кожата и цврстината.

Долгорочното и редовното користење на корективната долна облека со турмалин "Евита":

 • Помага да се елиминираат масните наслаги;
 • Нежно ја корегира фигурата;
 • Ги олеснува болките во мускулите и зглобовите;
 • Ја забрзува циркулацијата на крвта и метаболизмот;
 • Го спречува растот на микроорганизми, како и непријатни мириси;
 • Ви дава чувство на свежина.

Карактеристики:

Корективната долна облека со турмалин "Евита" е изработена од Celluflex - уникатна комбинација од нов вид текстил, проткаена со користење на нанотехнологија и турмалин во форма на нанокомпоситни гранули, и многу магнетни акупунктурни нитни кои го забрзуваат метаболизмот, и така помагаат во слабеењето, за отстранување на токсините, ги горат калориите, го забрзуваат елиминирањето на портокал кожата и го моделираат Вашето тело без да се мачите со диети или интензивни вежби.

Скапоцениот камен турмалин е природен извор на негативно наелектризирани јони, кој поседува исто така уникатни Пиезоелектрични својства.
Влијанието на негативните јони кардинално ја менува состојбата на кожата: се зголемува природниот баланс на влажност, кожата се обновува, станува цврста, мазна и еластична.

Предностите на турмалин долната облека:

 • Даваат идеална форма
 • Еластична. Не го ограничуваат движењето.
 • Лесни за носење
 • Меки и удобни
 • Безбедни за здравјето
 • Практични и издржливи

Одржување на турмалин долната облека:

 • Да се перат на температура максимум 30 степени, со минимална употреба на детергенти. Да не се пеглаат !
 • Не треба да се впиваат долго време во вода или пак да се избелуваат.
 • Да се суши само во природни услови, без да се применува загревање / вклучувајќи и директно сончево загревање /. 

Комплетот вклучува:

 • 1 број маичка
 • 1 број гаќички
 • 1 број бикини

Материјал:

 • Најлон
 • Ликра
 • Турмалин.

Боја:

 • Беж
 • Црна со бордо нитни

Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија