Водоотпорен ​GPS​ тракер и локатор за домашни миленичиња

Водоотпорен ​GPS​ тракер и локатор за домашни миленичиња
 • Шифра: 000231
 • 9990.00 МКД 7.990,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Водоотпорен GPS тракер и локатор за домашни миленичиња

Опис:

GPS и Услуга базирана врз локација
Локација врз основа на услуги, исто така именувани како A-GPS, кога тракерот е во подземје или тунел, може да се добие локацијата со помош на AGPS.

Следење во реално време со мобилен телефон и платформа. Исто така, може да поддржи и добие локација на секои 5 секунди, и точност на GPS-от е 5м до 50м.

Проверете ја историјата на рутата
Може да се провери и репризира во рок од една година историјата на трасата на уредот, со центар веб-монитор

Следење и комуникација
Може да се слушне гласот околу тракерот со мобилен телефон. Исто така, ја подржува комуникацијата со тракерот на мобилен телефон (OEM)

СОС аларм
SOS копчето, кога корисникот има итен случај, притиснете го копчето СОС, тракерот ќе испрати SOS SMS кон сите овластени телефонски броеви и  на веб платформата за следење

Проверете ја локацијата со Google Мапа на мобилниот телефон.

 • Поставување на гео-ограда за ограничување на неговото движење во рамките на еден реон, 
 • Алармирање за ако вашиот љубимец се движи со прекумерна брзина 
 • Аларм за слаба батерија 
 • Чип GPS Локатор

Спецификации:

 • GPRS Mode: 850/900/1800/1900Mhz
 • GPS Mode:BULOX
 • Мониторинг на звук; TKSTAR APP
 • Димензии: 70mm x 37mm x 20mm
 • Бенд: 850/900/1800 / 1900MHz
 • GPS чувствителност: -159dBm
 • Адаптер за во автомобил: 12-24V влез/ 5V излез
 • Полнач за во зид: 110-220V влез/ 5V излез
 • Батерија :3.7V 1000mAh Li-ion батерија

Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија