Стегач за поддршка на зглобот

  • Шифра: 000028
  • 750.00 МКД 390,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Опис:

Стегачот за зглоб е погоден за спортска и секојдневна употреба. Направен од висок квалитет на неопрен кој обезбедува постојана компресија и поддршка. Таа, исто така создава и ја задржува топлината која ја зголемува циркулацијата на крвта на повредената област, со што се промовира природното лекување и удобност. Покрај тоа, ефектите на затоплување на мускулите и зглобовите ја зголемуваат флексибилноста и помогаат да се спречи да дојде до спортски повреди. Забелешка: Медицински совет треба да се бара за тешки или постојани повреди.

Природен и безбеден начин да помогне во лекувањето на болки во зглобот, спортски повреди и артритис. Тој е толку лесен и може да се носи цел ден

Помага / се користи за ...

  • Повторувачки повреди предизвикани од пишување, и други професионални или спортски активности
  • Отоци
  • Артритични болки како што се остеоартритис и ревматоиден артритис
  • Синдромот на карпален тунел
  • Флексор и екстензор tendonitis
  1. Tenosynovitis- Стегачот за поддршка на зглобот може да се носи со вашата дневна рутина и е идеална терапија на други третмани на артритис. Смирувачката топлина помага во намалување на болката и воспалението поврзани со артритис.
  2. За синдромот на карпален тунел - Стегачот за поддршка на зглобот е многу удобен да се носи во текот на целиот ден и со тоа ви обезбедува дополнителни бенефиции како што е постојаната длабинска топлина која помага за промовирање и зголемување на протокот на крв за да се намали болката и воспалението и на тој начин да помогне кон брзо закрепнување.
  3. За повторувачки повреди - Може да се претстави како болка, стегање и чувство на еден вид мачнина на рачниот зглоб и рака. Стегачот ви нуди поддршка на рачниот зглоб и стабилност преку компресија и благотворна топлина на повредената област која може да помогне за олеснување на болката и побрзо заздравување на ткивата.


- Стегачот за поддршка на зглобот е променлива компресија со 2 фази на длабинска топлинска терапија. 

- Прилагодливиот стегач за околу рака обезбедува дополнителни компресија околу зглобот и / или раката, ако е потребно, што може да помогне за правилно усогласување на карпалните коски и да помогне да се намали воспалението, корисно во справувањето со синдромот на карпален тунел. 

- Оние кои страдаат од карпален тунел синдром може да го носат во текот на ноќта за да се спречи флексија на зглобот и болка за време на спиењето. Поддршката исто така може да се користи за да се намали притисокот предизвикан од повторливи движења на зглобот поврзани со пишување,и други професионални или спортски активности. 

- Погоден за остеоартритис и ревматоиден артритис, овој стегач помага во намалување на прекумерни движења на раката и ја ублажува болката предизвикана од прекумерна употреба на зглобовите.


Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија