Педикир за домашна употреба

Педикир за домашна употреба
  • Шифра: 000379
  • 1590.00 МКД 790,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

Машинка за совршено мазни стапала!

Ова е револуционерен пренослив педикир дизајниран за нежно и безбедно отстранување на тврда, груба, сува, испукана и здебелена кожа од стапалата на нозете!

Врти повеќе од 30 пати во секунда (1800 вртежи во минута), ротирачкиот минерален бафер е доволно моќен за да се отстрани и најтврдоглавата сува кожа од стапалата, но сепак нежна што може безбедно и ефикасно да се користи на најмекиот и најчувствителниот од нозете.

Револуционерниот пренослив педикир кој работи на батерија е дизајниран да биде и побрз и побезбеден од традиционалните метални ножеви и гребењето.

Карактеристики:

✔︎ Висок квалитет

✔︎ Четка вклучена за дополнителна хигиена

✔︎ Ергономски дизајнирана рачка за удобност и лесна примена

✔︎ Ефикасно: микро зрната се уникатно обликувани за да се отстрани тврдата кожа, сувата, груба,испукана и мртва кожа ефикасно,

✔︎ Безбедно користење: не користи остри сечила, вклучува безбедносна *стоп*опција

✔︎ Се применува за нега на прсти, потпетици, странично и на петите на нозете
 

Педикир за домашна употреба:

  • 2 заменливи фитинг додатоци во пластична завршница
  • Полнење со функција за брзо полнење
  • Работи со батерија на полнење
  • Еден полнеж доволен за околу 30 минути безжична работа
  • Бежичен кога работи на батерија што се полни

 
Користење на Removal Callus педикирот:
 
За најдобри резултати и издржливост, прочитајте го упатството пред првата употреба и задржете го за понатамошна употреба.
Педикир машинката е рачен и лесен за употреба. 
Едноставно наполнете го околу 10 часа пред првата употреба. Откако целосно ќе се наполни, можете да го користите како безжичен уред околу 30 минути.

Спецификација:

● Моќност: 2xAA батерија
● Фреквенција на вибрациите: 7400RPM
● Големина: 155mmX60mm
● Тежина: 0.15 кг
● Боја: Сина 
 
Пакетот вклучува:

1 x Removal Callus педикир (не е вклучена батерија)
1 х Чиста четка
1 x Главен капак
1 х Резервен ролер

=======================================

Продукти од иста категорија