Електрично перниче за греење

  • Шифра: 000416
  • 1490.00 МКД 590,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Ја смирува и намалува болката и ви помага да се чувствувате удобно

Одлично за зимски услови!

Топлинска терапија за целото тело, кое долготрајно ја задржува топлината подолго од конвенционалните топли вреќи со вода, исто така се загрева за помалку од 5 минути ,за да ги смири вашите болки во мускулите кои треба да се опуштат. Бидејќи Hot Pack е компактен, можете да го користите и додека сте во движење.

Опис на производот:

Електричното перниче е наполнето со специјален гел наменет да обезбедува долготрајна топлина и запечатено. Се користи за да ве загрее, обично додека сте во кревет, но исто така и за примена на затоплување на одреден дел од телото. Исто така е одлична висококвалитетна помош за намалување на болки дури и во ладни климатски услови. 

Карактеристики:

✔︎ Направени од квалитетна природна гума, обложено со материјал. 

✔︎ 100% Непропустливост. 

✔︎ Многу удобно и меко со предно џепче за протнување и загревање на рацете. 

✔︎ Одлично за да ја намали болката што произлегува од менструалните грчеви 

✔︎ Ги намалува и ве ослободува од болките во цело тело предизвикани од истегнати мускули, спазми или артритични проблеми 

✔︎ Работи на електрична енергија 

✔︎ Процес на брзо загревање(60 до 70°C) 

✔︎ Долготрајна топлина 

✔︎ Ефикасно за олеснување на болка 

✔︎ Компактен и пренослив


Спецификации:

  • Номинален напон: 220V
  • Номинална снага: 500W 
  • Номинална фреквенција: 50Hz 
  • Димензии (Д x Ш x В): 28 x 18 x 6cm 
  • Бои: Предмет на достапност 
  • Должина на кабелчето 91см 
  • Тежина: 1.2Kg 
  • Боја и дизајн според достапноста во времето на испраќање.


Како да се користи:

1. Вметнете го кабелот за напојување кој доаѓа со производот во штекерот и поврзете го со струја.

2. Црвено светло (индикатор) светнува веднаш покажувајќи дека греењето е во процес.

3. По 3-4 минути индикаторот автоматски се исклучува. Може да го исклучите неколку минути пред да се загрее комплетно зависно според вашите барања за топлина.

4. Топлото перниче е подготвено за користење и еднаш наполнето ќе остане жешко за уште 2 – 3 часа минимум.


Внимание:

– Не користете го перничето кога се полни.

– Пред секое греење проверете ја затегнатоста на приклучокот.

– Проверете дали штекерот за струја е нагоре, не го загревајте перничето ако е навалено или превртено

– Овој производ не е препорачлив за деца под 6 години.

=======================================

Како да нарачате? ⤵ 

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот. 

Кликнете "НАРАЧАЈ" во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!   

Наш Совет! За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката. 

 Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија