HD1080P DVR Камера за кола

 • Шифра: 000049
 • 2690.00 МКД 1.990,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Опис: 

- Авто-Опциите ја инсталираат камерата и системи за предупредување кои одговараат на екстериерот на вашето возило и ви обезбедуваат едноставно надгледување на возилото на вашето огледало во колата.   

  Спецификација:

 • Екран: 4.3 "TFT
 • Леќа :5 милиони пиксели, 170-степен објектив ултра-широк агол,
 • Видео 1080 P, VGA, 720 P
 • Видео режим: Видео loop / детекција на движење
 • Формат на слика: JPEG
 • Видео формат: H.264, Аудио: AAC
 • Мемориска картичка: (максимална поддршка32 g)
 • Видео сигнал: PAL / NTSC
 • Фреквенција: 50 Hz / 60 Hz
 • Моќ Интерфејс: 12-24 2а
 • Батерија: Вградена 450 mAh.
 • За сите детали од спецификацијата прочитајте го упатството.

Забелешка:

1. Ве молиме внесете ja ТФ картичка во првото видео .

2. Режимот за DVR видео-снимка можат да бидат избрани по циклуси. Кога ќе се наполни мемориската картичка DVR ќе ги отстрани старите видео клипови,освен последните видео клипови.

3. Ве молиме користете го вклучениот USB полнач за автомобил или полначи за автомобили кои содржат 12 V / 24 V

Switch 5 адаптер. Ако излезниот напон е поголем од 5V, DVR може да го изгорите.

4. Ве молиме внимателно прочитајте го упатството за употреба пред да го користите.

Пакетот вклучува:

 • 1x автомобилски ретровизор DVR
 • 1x полнач за автомобил
 • 1x Фиксна лента за на рака
 • 1x вградена предна камера
 • 1x Прирачник

Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Погледнете го и официјалното видео подолу !!!

Продукти од иста категорија