Zapplight - 2 во 1-LED-сијалица против инсекти

 • Шифра: 000613
 • 1100.00 МКД 590,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Zapp light комбинира моќна LED светло со ефективен електричен затворач за решавање на еден од најголемите проблеми во животот: ИНСЕКТИТЕ! 

Лесна инсталација, завртете ја исто како и секоја друга сијалица! (Не може да се користи со прекинувачи за придушување или HID сијалици)
Чекор 1: Исклучете го напојувањето
Чекор 2: Вметнете го Zapplight во било кој 110V приклучок
Чекор 3: Запалете светло и светлината & zapper светлото ќе се активираат (откако ќе се вклучи синото LED светло, ќе се активира и zapper светлото против инсекти)
Чекор 4: За да ги префрлите режимите, едноставно кликнете на прекинувачот повторно.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Дизајниран е за затворен / отворен простор. Zapplight сијалицата ги намамува инсектите со комбинацијата од сино / бело светло, без ослободување на штетни токсини или спрејови во воздухот. 
Нема потреба од хемикалии или додатоци. Производот е безбеден за миленичиња и деца.
Идеално осветлување за целиот дом. 
Корисен на отворено, го спречува каснувањето, зуењето, летањето и убодите од инсектите во двор, базени,палуби и семејни собири.
Висококвалитетно осветлување, додека заштедувате енергија. 
Одлично за канцеларии, продавници, одморалишта и станбени потреби. 
Чувајте ги вашите најблиски безбедно со Zapplight сијалицата!

ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ: 
Откако светилката ќе се излади, едноставно одвртете ја и исчистете ја од инсектите со вклучената четка. 
Се препорачува за употреба во текот на целата година. 

ФУНКЦИЈА:

 • Грло: E27 светло
 • Извор: LED
 • Влезен напон: 110V
 • Осветленост: Околу 600LM
 • Светло Боја: Бела, сина УВ светлина
 • 3 режими: Осветлување; Плава УВ Zapper светлина против инсекти / Исклучување
 • Живот: 50.000 часа
 • 60W LED сијалицата користи само 9W. 
 • Димензии: 6 "H x 3 1/2" дијаметар
 • Материјал: Стакло, метал и компјутерска пластика

======================================= 

Како да нарачате? ⤵  

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*

Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.  

Кликнете "НАРАЧАЈ" во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. 

Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!    

Наш Совет!  

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. 

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба.

Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.   

Ви Благодариме!


Продукти од иста категорија