Flex Супер Водоотпорна Лента

 • Шифра: 000686
 • 1890.00 МКД 690,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

 • Flex Црна Лента е вашиот молк за запечатување за оние пропустливи цевки
 • Залепете ги големите дупки, пукнатините, празнините и скршеното!
 • Залепува заедно речиси се ! 
 • Запечатете ја водата, воздухот и влагата!
 • Поправа речиси сè!
 • Достапна големина: 4"x5" црно
 • Тежина: 0.35kg (0.4kg пакување)


Зошто е Flex лентата толку неверојатна?


Таа е прилагодлива!

Flex Лента не само што ги затвора најмалите пукнатини, туку има неверојатна сила на сврзување. Тоа е најдобрата лента што ќе ја најдете за да ја завршите работата.
Супер силна, гумена, водоотпорна лента која може да залепи, поврзе,  запечати и поправи речиси сè!
Специјално формулирана со дебела, флексибилна, гумена подлога која одговара на која било форма или објект!Таа е еластична и отпорна!

Може да се нанесува на топло или ладно, влажна или сува површина ... ... дури и под вода!
Веднаш ја запечатува водата, воздух и влага за да создаде супер силна, флексибилна, водонепропустлива бариера!
Отпорен на UV, еколошки и има широк температурен опсег за да може да се користи во екстремни временски услови!Таа е мултифункционална!

 • Може да се користи за поправки на автомобили, куќни проекти, уметност и занаети. 
 • Лентата FLEX TAPE може да се користи за сврзување на следните површини: Пластифицирани материјали, 
 • Силиконизирани површини 
 • Мрсни, валкани или порозни површини, 
 • Водоотпорни или водоотпорни материјали и ткаенини.


Можностите се бесконечни!

=======================================

Како да нарачате? ⤵ 

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот. 

Кликнете "НАРАЧАЈ" во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!   

Наш Совет! 

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката. 

 Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија