Интелегентен Часовник

 • Шифра: 000069
 • 2480.00 МКД 1.599,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Интелегентен Часовник

Опис:

- Технологијата брзо се развива и го презема светот доста брзо.За понатамошното поедноставување на животот на луѓето кои се презафатени со работа Smart часовникот полека станува неопходен придружник на мобилните телефони и таблетите и е додаток кој сите треба да го имаат за поголема ефикаснот.

Smart часовниците се очигледно повеќе од просечни часовници со функции кои се еднакви со паметните телефони, многу неопходни да се имаатмултифункционални  и лесни за употреба.


Функции:

 • Паметниот часовник е целосно функционален часовник со најновата NFC Технологија
 • Со 250mAh литиум батерија
 • Капацитет 32M меморија
 • Bluetooth спарување,
 • (24 часа) прикажувањето на времето,
 • Звучници,
 • Микрофон,
 • Музички плеер,
 • Повици,
 • Камера,
 • Будилник,
 • и други алатки.


Карактеристики: 

 • Поддршка на SIM картичка, тоа е мобилен телефон, кој можете да го поврзете со Андроид телефон
 • Микро SIM картичка
 • Bluetooth Dialer,
 • Повик за потсетување,
 • Bluetooth повик
 • Bluetooth SMS / IM порака
 • Нотификации
 • 1,56 "TFT LCD екран на допир 240 *240 пиксели
 • 2.0 m камера,
 • Поддржува видео снимање
 • Sleep монитор,
 • Потсетник
 • Аудио и видео плеер
 • Календар 

 

Спецификација:

 • CPU: MTK6260A 533MHz
 • Мрежа и поврзување:
 • SIM картички: Слободен SIM картичка(микро SIM картичка) може да биде како Телефон
 • Фреквенција: GSM 850/900/1800/1900 MHz
 • Bluetooth 3.0
 • 128M RAM, ROM 64; Надворешна меморија:
 • Екран: 1,56 инчен TFT LCD екран, 240 x240 пиксели
 • Камера: 2.0 m
 • Музика / видео: подржува
 • СМС
 • Формат на слика: JPEG, GIF, BMP, PNG
 • Музички Формат: MP3, WAV
 • Видео формат: MP4
 • Контакти
 • Синхронизација на календар
 • Штоперица
 • Калкулатор
 • Часовник
 • Боја: Црна/Сребрена и Бронзено кафена

=======================================

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија