Црна Маска за лице

  • Шифра: 000070
  • 690.00 МКД 290,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Црна Маска за лице

КУПЕТЕ 1 И ДОБИЈТЕ УШТЕ 1 ПОДАРОК 

Black Mask - Црна Маска за лице за акни, мозолчиња, митисери (црнки) и чистење на лицето од нечистотии навлезени во порите на лицето.

Резултатите се видливи веднаш попрвиот третман. Кожата станува помазна и помека. Гарантираме брз и ефективен резултат со користењето на маската.

 

Black Mask содржи:

ПРОВИТАМИН В5

Ја регенерира кожата, хидрира (продира длабоко во кожата и ја врзува водата), ја прави мека и мазна. И дава еластичност, ја смирува и ублажува ирирацијата и воспалението.

БАМБУСОВ ЈАГЛЕН

Моќно средство за длабинско чистење навашата кожа. Активните компоненти продираат длабоко во порите на кожата, ги чисти од нечистотија и останати штетни супстанции. Ефикасно се бори со црните точки и лојните жлезди.

ПЧЕНИЧНИ ЗРНА

Совршено тонизира, хидрира, го израмнува рељефон на кожата. Биолошките активни компоненти кои ги содржи пченицата ја прават кожата мазна, затегната и мека.

МАСЛО ОД ГРЕЈПФРУТ (ЦИТРОН)

Ја нормализира работата на лојните жлезди, ги избелува и затега порите, ја подобрува функцијата одводнување и на тој начин спречува појавување на црни точки.

 

Начин на употреба:

Чекор 1

Нанесете од маската Black Mask на проблематичните делови во по дебел слој избегнувајќи го пределот околу очите, косата и останатите осетливи делови на лицето.Чекор 2

Чекајте 25 минути маската ќе се исушии ќе стане еластична. Во тој периодот, активната компонента на маската длабоко продира низ кожата и делува на неа.Чекор 3

Отстранете ја маската со лесно движење на рацете. Остатоците од маската измијте ги со топла вода.


Се нанесува 2 пати неделно за масна кожа, 1 неделно доколку имате сува кожа. Се користи во текот на 3-4 недели.

Содржината на една кесичка е 6гр. 

=======================================

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729! 

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија