Hi-Fi Безжичен Аудио Микрофон

 • Шифра: 000753
 • 2490.00 МКД 1.190,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Овој производ вклучува професионален безжичен приемник за микрофон, предавател, микрофон за глава (слушалки). 

Тој е висококвалитетен и ќе ви донесе многу бенефиции кога ќе го користите за да предавате во училницата, да зборувате во собата за состаноци, да се обраќате на јавно место итн. 

Со овој микрофон, откако ќе го поврзете приемникот со соодветната кутија за звучници, во голема мера може да уживате во слободата на безжичното зборување и може да ги ослободите вашите раце кога зборувате. 

Hi-Fi Безжичниот Аудио Микрофон е со компактен пренослив дизајн, уживајте во слободата на безжичното зборување. Вклучува два вида микрофон (микрофон кој се носи на глава и микрофон со клип) за вашиот случајен избор.Карактеристики:

 1. Совршен за настава, состаноци, презентации, конференции, караоке, црква и многу други места.
 2. Можете да комуницирате безжично до 100 метри растојание.
 3. Стабилно безжично поврзување на отворен простор, гласен, јасен и висококвалитетен звук, без пречки и ехо, за подобро искуство.
 4. Чист звук и е супер удобен за да го носите.
 5. Совршена алатка која е корисна и практична.


Спецификации:
 • Големина: 9 * 6 * 2см ( приближно)
 • Големина на пакетот: 25,5 * 16,5 * 6,5 см
 • Боја: црна
 • Режим на модулација: FM
 • Фреквентен одзив: 50Hz-15kHz +/- 33dB
 • Излезна импеданса: 400mV
 • Чувствителност: 35dBu
 • Ефективно растојание: 100 метри
 • Предавател / приемник Фреквенција: 110MHz-120MHz
 • Моќ на пренос: 8mW
Содржина на пакетот:
 • 1 x микрофон со безжични слушалки
 • 1 x 1.5V AA батерија
 • 1 x 9V батерија
 • 1 x безжичен ресивер за микрофон
 • 1 x безжичен предавател за микрофон

 

Погледнете го видеото, само за демонстрација како правилно се приклучува микрофонот:

=======================================

Како да нарачате? ⤵ 

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот. 

Кликнете "НАРАЧАЈ" во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!   

Наш Совет! 

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката. 

 Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија