Пудра со активен јаглен и кокосово масло за белење заби

  • Шифра: 000761
  • 1690.00 МКД 790,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Избелете ги вашите заби брзо и ефикасно❗️

Белеењето заби кај стоматолог знае да биде скапо⁉️

Ние ви нудиме евтино решение за белеење на забите

⭐️⭐️⭐️

ОПИС:

Пудрата за белење : ги отстранува дамките од кафе, чај и многу повеќе - сите без груби хемикалии или белило.

Белење на природните заби: за луѓе кои не сакаат да користат гелови и пероксиди.

Активна кокосова формула: добиени од врвни природни извори, и е лесна за непцата
Долготрајно: треба да трае 2-3 месеци во зависност од употребата!

Ја детоксифицира вашата уста: иако резултатите од белење може да варираат од личност до личност, нашите клиенти секогаш известуваат за неверојатно чиста сензација на устата која трае со денови и помага во борбата против лош здив!

Добиени од најквалитетни извори на кокос, активната формула за активен јаглен е безбедна за белење на забите, додека истовремено е и лесна за вашите непца. 

Активниот јаглен природно ги избелува забите, а не преку суровите пероксиди за белење на забите, туку преку моќта на активиран јаглен, кој е еден од најдобрите чистачи за чистење и детоксификатори.

ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ ЗА БЕЛЕЊЕ НА ЗАБИТЕ:

Органски кокос со активен јаглен во прав

Активираниот јаглен работи со отстранување на дамките од забите преку процес наречен "адсорпција". Кокосот е најчиста форма на јаглен од храна.

Бентонит

Бентонитот е одличен за реминерализација на забите поради високата минерална содржина. Исто така, ги апсорбира токсините природно, и е лесен за вашите непца.

Масло од портокал

Природен избелувач, портокаловото масло помага да го олеснат вашето искуство за белеење на забите. Тоа има бројни антиинфламаторни и антисептички квалитети, што го прави совршен додаток на севкупната природна формула за белење.


ЛЕСНИ ИНСТРУКЦИИ ЗА КОРИСТЕЊЕ:

1. Навлажнете ја малку четката за заби

2. Исцедете го вишокот на вода од четката

3. Со четката земете од јагленот во прав  

4. Истресете го вишокот на прав (и малку прав е доволно)

5. Измијте ги забите како нормално,  1-2 минути

6. Исплакнете ја устата за да го отстраните јагленот

==================================

=======================================

Како да нарачате? ⤵ 

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот. 

Кликнете "НАРАЧАЈ" во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!   

Наш Совет! 

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката. 

 Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија