4 во 1 Инфрацрвен Топломер

  • Шифра: 000077
  • 1990.00 МКД 1.190,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Опис на производот:

1.Прецизно мерење без-контакт

2.Вграден ласерски покажувач

3.Избор да се префрли помеѓу ° C и ° F

4.Резолуција до 0,1

5.Автоматско зачувување на податоците & Автоматско исклучување

6.Аларм функција кога температурата е над 37.8 0C

7.LCD дисплеј

8.Меморизирање на последните 32 мерења

9.Точно и брзо мери за 1 секунда

10.4-во-1 функции (уво / челото / амбиент / време)

11. Погоден за доенчиња и возрасни

12. Издржлива напредна инфрацрвена технологија, користете го колку сакате без ограничување.

Техничка спецификација:

  • Точност: + 0,3 oC (+0,6 на)
  • Мерење: 5cm-15cm (2Во-5.9in)
  • Диодниот ласер: Излез <1mW, бранова должина 630-670nm, класа 2 (ii) ласерски производ
  • Спектрален одговор: 6-14um
  • Исклучување: автоматско исклучување по 7seconds, приближно
  • Големина: 100 * 45 * 150mm
  • Моќност: батерија 9V

Карактеристики:

1.Лесно чистење, само со користење на влажен памук за чистење на сондата

2.Работи само со притискање на едно копче, многу едноставно за користење.

3.Зелена светлина, лесна за читање на екранот.

4.Различни биип звуци ќе алармираат кога ќе се регистрира треска .

5.Секој знае дека треската ги прави луѓето болни, високата температура е дури опасна по животот, треба да се обрне внимание на температурата на вашето тело и на вашето семејство.

=======================================

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија