4D соларен масажер

  • Шифра: 000078
  • 1090.00 МКД 690,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Опис:

- Овој масажер за убавина е комбинација на соларна енергија промена на микро струја, нано pt,  4D технологијата. 

- Се вели дека природно постои електрична струја во телото, природната електрична струја ќе се промени во неправилна предизвикана од работниот стрес и возраста,која резултира со стареење на кожата како што се флеки на кожата, опуштена кожа итн. 

- Како може да ја вратите младоста веднаш!? Овој 4D соларен биолошки масажер за убавина може да ја постигне целта. Тој ја апсорбира сончевата енергија и ја претвара во кинетичка енергија, енергијата работи со ролерите во V форма и ги ослободува јоните со иста бранова должина на електрична струја, па електричната енергија може да се обнови од движењето на јоните со масажерот.

- Јоните од масажерот го забавуваат стареењето, го забрзуваат метаболизмот, го подобруваат тонусот на кожата,и згора на тоа,ја зголемуваат апсорпцијата на кожата на производите кои ги нанесувате од 20% до 70%,ја освежуваат еластичноста и тонот на кожата.


Карактеристики:

1. Посебен дизајн: 4 ролери , притисок во предниот и задниот дел во насоката на движење, го зајакнува ефектот на масажата. Може да ги масирате сите делови на телото.

3. Со новата техника на гмечење, со дизајн кој ротира за 360 степени,заоблена рачка, дизајн кој може да го прилагодите според различните места кои ги масирате. Во комбинација со техниките на гмечење, притисок, со влечи, подигни и повеќе техники, овозможува лесно да се релаксирате

4. Водоотпорна структура, може да го користите со леснотија додека се бањате.

5. Двојни соларни панели, кои ефикасно апсорбираат светлина. Сончевата енергија се претвора во микро струја.

6. Имаат 440 дијамант-дизајн,. 4D дизајн на ролери кои се прилагодуваат на  целото тело


"Tехники"

1. Нежно масирајте од рамото до вратот.

2. Тркалајте напред и назад на раката.

3. Околу половината, нагоре и надолу, на левата и десната страна, тркалајте напред и назад.

4. Од колената до врвот на бутот, од колената до листовите на ногата, од долу на нагоре,

5. Под колковите, да ги релаксирате мускулите, движејќи се од долу па нагоре.

6. На цело тело или на одделни делови


"Колку долго"

1. Домашна употреба: 20-30 минути или подолго.

2. За употреба во салон за убавина: По совет на козметичките техничари предлог е 10-30 мин.

3. За слабеење да се користи повеќе од 30мин. може да се употреби и крема за слабеење

 

"3 Најдобри временски периоди,за најдобар ефект"

1. Време: По станувањето -15 минути (Најдобрите ефекти:се да изгради цврсто и убаво тело).

2. Време: 15 -16ч. секој ден (Најдобар ефект: промовирање на детоксикација).

3. Време: Кога се туширате, или по бања (Најдобар ефект: ослободување од заморот).

Забелешка: ова е најдоброто време за да добиете најдобри ефекти. И во другите периоди е во ред, исто така. 

 

"Функција"

1. Ослободување од заморот. Ако вашето тело го чувствувате многу тешкo и уморнo, користете го ова за да вe ревитализира

2. Ја промовира циркулацијата на крвта, го забрзува метаболизмот на телото. 

3.Ја забрзува детоксикацијата.

4. Ја релаксира мускулната напнатост и го забрзува опоравувањето на мускулите со лесна оштета

5. Ги затега опуштените мускули и ги обликува

6. Се користи за слабеење.а вашето тело го обликува во атрактивна S-форма 

7. Ги зголемува и разубавува градите.

8. Релаксира после напорната работа, за затегнување на жените после породување

9. Прекрасен подарок за мама и тато, баба и дедо, пријателите, сопругот, сопругата, колегите, шефот.

10.Фитнес гуру

=======================================

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија