Derma Wand - против брчки

Derma Wand - против брчки
  • Шифра: 000083
  • 2290.00 МКД 1.390,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Опис на производот: 

Derma Wand користи комбинација на радио фреквенција со ефекти на топлинска енергија, инстант стимулација и оксигенација да ја направат вашата кожа да изгледа помлада и здрава.

Ја подобрува текстурата на кожата преку оксигенација.

Ви помага да се ослободите од темните кругови.

Ја оксигенизира вашата кожа и ви го изедначува тенот.

Derma Wand ви помага да ја измазните и зацврстите опуштената кожа.

Derma Wand ви дава неверојатен нехируршки начин за постигнување на младешко затегнување на вашето лице.

Помага за намалување на брчките и знаците на стареење на кожата и ја прави вашата кожа да изгледа посјајна и помека.

Derma Wand работи исто како и големите дерматолошки машини, обезбедувајќи ви лесно да ја подобрите и затегнете текстурата на вашата кожа во домашни услови.

Машината поттикнува инстант стимулација и дава масажен ефект на вашата кожа. Таа, исто така обезбедува топлинска енергија и воедно ви ја збогатува со кислород во исто време вашата кожа, а со тоа ве прави да изгледате помладо.

Derma Wand комплетот е совршен начин да се ослободите од брчките, отворените пори, па дури и од линиите кои се појавуваат од смеење. 

Најдобри карактеристики:

  • Нехируршки начин за постигнување на младешки изглед и затегнување на кожата на вашето лице
  • Ви помага во намалување на брчките,тенките фини линии, линиите од смеење, темните дамки и ги намалува отворените пори од кожата за да изгледате поубаво.
  • Derma Wand  веднаш ја стимулира кожата и ја збогатува со моќта на топлинската енергија и кислород.
  • Derma Wand термички го подобрува тенот на вашата кожа .
  • Обезбедува инстант стимулација на кожата и ја прави да изгледа повеќе затегната, тонирана и подигната.
  • Ја подобрува текстурата на кожата преку оксигенација. 

Како Derma Wand Комплетот функционира?

Derma Wand е конципирана слично со високо фреквентните радио машини кои се користат од страна на разни дерматолози за лекување на различни знаци на стареење.

Единствената разлика е тоа што Derma Wand користи помала амплитуда за третман за да може да го користите лесно и дома.

Производот веднаш  ја стимулира кожата преку нежно доставување на микро струја на 168.000 циклуси во секунда, за добивање на масажен ефект.

Масажата помага за циркулација на свежа крв, и достава на повеќе кислород и хранливи материи во површината на кожата, што ќе ја прави да изгледа повеќе здрава и свежа. 

Микро струјата која се доставува на кожата со Derma Wand помага во генерирање на топлинската енергија на кожните области во површината на кожата со што ја зголемува температурата на кожата и остава природно блескава и здрава кожа.

Освен тоа, комплетот Derma Wand доставува исклучително збогатен кислород, кој ја освежува кожата. Исто така, има функција и како природен чистач кој ја намалува големината на порите.

Derma Wand ќе ви помогне да и вдишете и дадете нов живот на вашата кожа!!

=======================================

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија