Акупунтурен пулс масажер за врат

  • Шифра: 000085
  • 2890.00 МКД 1.790,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Акупунтурен пулс масажер за врат

Опис на производот:

0. Користи паметна 3D Технологија на подигнување и магнетен третман на точките

1. Фреквенција на пулс : 0Hz - 1000Hz

2. Ширина на пулсот : 20us -400us

3. Моќ: 3VDC30mA

4. Со 6 вида на масажа

5. Со 16 видови на јачина

6. Основна функција: со користење на електронскиот пулс перничињата на масажерот за да го опуштите вратот

7. Напојување: 2 x AAA сува ќелија

8. Димензии: 17cm * 14cm * 5,5

Пакетот вклучува:

1 x масажер за врат 

2 x електронски перничиња

1 x кабел

Ефикасност:

1. Ублажување или спречување на коскена хиперплазија;

2. Промовира спиење, да се зголеми длабочината на спиење;

3. Не-хируршка терапија има ефект на влечење:  

a. Цервикално прилагодување на 'рбетот за одржување на нормалната состојба; 

б. Погоден за издаденост на 'рбетниот столб за нормална линија 

c. Обновување помеѓу грлото на зглобовите.

4. Подигнување на вратот која болка произлегува од притиснатите нерви помеѓу пршлените;

5. Целосен спектар на прилагодување на цервиксот и на функцијата на околното ткиво, елиминирање на болеста;

6. Промовира циркулација на крвта, елиминира хематом и воспаление, подобрува инсуфициенција (недостиг);

7. Удобен, комфорен, за дома, легнете и лесно може да ја користите терапевтската опрема;

8. Во третманот на цервикалната болест, релаксирајте се и уживајте во пријатното чувство.

Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

Продукти од иста категорија