Уред Против 'рчење

  • Шифра: 000009
  • 1490.00 МКД 890,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

КУПИ 1, ДОБИ УШТЕ ЕДЕН ГРАТИС!!!

Вратете си го спокоjниот сон! 

Отстранете го  засекогаш непријатното рчење:

✔︎ без долги и непријатни процедури, 

✔︎ без лекови и скапи операции.

- 'Рчењето, често пати е предизвикано од некои болести како: настинка, затнување на носот, хипертензија, хроничен бронхитис, алергии, хроничен синузитис, ринитис и др.

- Сега уредот против рчење со магнети - Nose Clip го ублажува 'рчењето кај пациентите чии аспираторен тракт е блокиран од ѕидот на носот и грлото. 

Благодарение на прстенот, носната шуплина се отвора, дишењето е полесно и рчење значително се ублажува.

- Производот е изработен по FDA стандарди за висок квалитет од силиконски материјал, кој е безопасен, без мирис и без несакани ефекти,се става лесно и не создава непријатност при употреба.

Начин на употреба :

1. Има два магнета кои ги отвараат носните шуплини, распоредени во двата краја, и го овозможуваат дишењето. Прстенот се става во двете ноздри, непосредно пред спиење,каде локализаторот се притиска кон горниот крај на носот.
2. Се препорачува висината на перницата да не е поголема од должината на едното рамо и е пожелно да се спие на десната страна за да не се притиска срцето и да се помага циркулацијата на крвта.

Добивате: 
- Еден силиконски прстен против рчење со магнети, спакувана во удобна и хигиенски пластична кутија со огледало.
 
Карактеристики:✔︎ Пред спиење наместете го прстенот во ноздрите.По употреба измијте ги со вода и ставете ги во кутијата.

✔︎ Совршен за спречување на непријатни ситуации кога спиеме особено во возови или автобуси. 

✔︎ Помага во "отклучување" на носната шуплина и непречен проток на воздухот, 

✔︎ Ја отстранува носната опструкција и брзината на протокот на кислород. Промена на навиката за дишење преку устата за време на спиењето, 

✔︎ Помага спречување на инфекции на горните дишни патишта.

Како да нарачате:За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!  
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!


Продукти од иста категорија