Препарат против бели влакна - Restoria Discreet

  • Шифра: 000099
  • 2600.00 МКД 1.290,00 МКД
+
-

· Нарачајте без никаков ризик

· Достава низ цела Македонија

· Плаќање при достава

· topprodukti.fastDelivery

Лосион со кој гарантирано ќе ги остраните белите влакна за само неколку недели!!!

Делува дирекtно на фолекулата на влакното и го стимулира да се регенерира т.е да ја врати природната боја
100% природна база

Развиен уште пред 45 години, Restoria Discreet е третман за побелена коса кој постепено го враќа природниот изглед на бојата на вашата коса. 

Restoria Discreet e наменет за превенција на појавата на седа коса или враќање на природната боја на коса, содржи Б витамини, воглавно ПАБА (парааминобензоева киселина) и фолна киселина и минерали како цинкот. 

Restoria Discreet исто така содржи екстракти од неколку вида на лековити растенија користени во традиционалната Кинеска медицина.


Употреба:
Лосионот се нанесува на убаво измиена и исушена коса во коренот на влакното. Не се плакне се остава да дејствува до наредното миење и нанесување.

Бојата на косата може да се контролира со зачестеноста на нанесување, па можете да ja одстраните целокупната седост на вашата коса или само дел од побелената коса во зависност од посакуваниот краен резултат.

Лосионот е: 150ml.

==================

Како да нарачате: 

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!   

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката. 

Ви Благодариме!

Погледнете го интервјуто со доктор О. Конел

===================================

Продукти од иста категорија