-46%
, , ,

Автомобилски дигитален воздушен компресор 12V


1,190.00 ден 2,190.00 ден

 

Карактеристики:

Паметна контрола на надувување. Поставете го притисокот во гумите пред надувување,бидејќи  може да заврши и запре.

– Брзо надувување. Овој воздушен компресор овозможува да се надува стандардна гума од средна големина од 0 ~ 36PSI (0-248KPA) за само 4-6 минути.

– LED дисплеј во реално време. Користете го компресорот за пумпање на гумите на автомобилот , отворете го и видете го притисокот на гумата во LED дисплејот

– Прикажување на единицата за компресирање на воздух: PSI, BAR, KPA, KGF / CM2.

– Два чекори за поврзување. Лесно за поврзување на гумата. само треба да се поврзете, а потоа да проверите дали  млазницата е во ред.

– Со итно светло. Решавајте ги проблемите и во темни во итни ситуации.

– Преносен дизајн. Само околу 1,2 килограми. Може да се носе насекаде ,за патување.

– До 3 метри кабел за напојување од 12V, може ефикасно да обезбеди функционирање на радиусот на производот.
Одлично за многу видови на гуми: автомобил, велосипед, мотоцикл, RV, SUV, ATV, гумен чамец, а исто така и за спортска опрема на надувување.

 

Спецификација:

 • Тип: Автомобилски  дигитален компресор
 • Материјал: Висок квалитет на пластика
 • Апликација: надувување, манометрија, осветлување
 • Влезен напон: DC 12V
 • Работна струја: 10A
 • Максимален барометарски притисок: 150PSI
 • Максимално мерење на притисок: 260PSI
 • Максимална точност на мерење: ± 0.5PSI
 • Екран со притисок: PSI, BAR, KPA, KGF / CM2
 • Континуирано работно време: 8mins
 • Работна температура: 20-60 ° C
 • Должина на напојување: прибл. 3m 
 • Должина на цревото: прибл. 50см
 • Големина на компресорот: 245 x 140 x 80mm (LxWxH)

 

 

Пакетот вклучува:

1 x Дигитален воздушен компресор  

 

=======================================

 

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *ВО КОШНИЧКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

1,190.00 ден 2,190.00 ден