-51%

Аларм против кражба на Велосипеди


490.00 ден 990.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис:
Традиционалните синџири, катанци и U Брави го обезбедуваат велисопедот само половично и може да биде прилично лесно да се отстрани од страна на оние кои знаат како. Но со овој аларм дури и најрешителните крадци ќе размислат двапати.
– Ако вашиот велосипед се движи, алармот ќе се активира со многу силен звук континуирано 15 секунди. Ниеден крадец нема да сака да биде наоколу кога алармот ќе се вклучи.
– 3-те нивоа на чувствителност ќе ви овозможат да утврдите колку движење е потребно за да се активира алармот.
– Кога ќе се активира алармот ќе свири 5 пати.Ако се активира повторно во рок од 5 секунди, тој ќе звучи постојано 15 секунди.
Карактеристики:
Издржлив и отпорен на вода за употреба во сите услови.
Водоотпорен: прикачете го трајно на вашиот велосипед без да се грижите за да мора да го отстраните во лоши временски услови.
Лесна инсталација, добра издржливост.
Ефикасно ќе ви помогне да ги зачувате вашите велосипеди од кражба.
Тенок дизајн, компактен и лесен.
Идеален придружник за вашиот велосипед.
Со 4 дигитална заштитено со лозинка аларм, кој само корисникот може да го отклучи.
Ниска потрошувачка на енергија за да може батеријата долго да ви трае.
Спецификации:
Моќност: 1 x 9V (6F22) батерии (вклучени)
Динамична струја: <100mA Аларм децибели: 110dB Работна температура: -15 ~ 75 Животна средина на ниво на влажност: 5% до 98% Дијаметар на вратилото: 3.3cm (1.3 ") Тежина: 58 g Големина (L x W x H): 10.0 x 6.2 x 3.7 cm Пакетот содржи: 1 X Аларм за велосипед 4 X завртки 2 X штрафа 1 X Упатство за употреба 1 X 9V батерија Како да нарачате: За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729! ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката. Ви Благодариме!

490.00 ден 990.00 ден