-50%
, , ,

Алкално стапче за прочистување на вода


790.00 ден 1,590.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис:

– Подобрете го квалитетот на водата од дома со алкалното стапче за прочистување на водата за пиење со до 9.6 pH. Обезбедете си здравје за вас и вашето семејство!
– Овој џебен алкален стап може да ја промени секоја вода од чешма или флаширана во здрава вода за пиење со квалитет на природна минерална вода. Антиоксиданс со висок PH, со помали и лесно усвоиви биомолекули, со зголемена содржина на кислород. Прочистува, алкализира и создава водородно заситена антиоксидантна вода директно во вашето шише или чаша за само неколку минути!
Алкалниот стап за вода е доволно мал за да се носи во чанта или џеб. Исклучително удобен за домашна употреба , во канцеларија и на пат.
Тој содржи природни состојки :
– Турмалинов камен,
– Минерали,
– Калциум јони
– Сребрен нано прав.
Лесен за употреба:
– Само да ставете го во чаша вода и оставете го стапчето да дејствува неколку минути. Алкалното стапче ќе ја зголеми pH-та на обичната вода до pH 9.6. Со тоа рачно решение ќе постигнете корисни резултати, кои ги даваат и најскапите јонизирачки машини за вода.
– Еден стап е во состојба да ги деактивира загадувачите во околу 2.000 литри вода.
Алкалната вода е корисна за:
Помага за нормализирање на алкално-киселинскиот баланс во организмот
Помага на црниот дроб за полесно надминување на отрови од алкохол и чад.
Помага за намалување на телесната тежина со пиење на доволна количина алкална вода
Алкалната вода поседува:
Регулираат функции: ја нормализира тежината и го штити црниот дроб од штетните ефекти на алкохолот и никотинот.
Функции за имунитетот: ги отстранува слободните радикали, го зголемува имунитетот и штити од стареење.
Хранливи функции: го снабдува организмот со неопходните микроелементи и го подобрува здравиот раст и функционирање на сите органи.
Лесно апсорбирање: лесно се апсорбира од клетките на организмот,врши екстракција на отпад и токсини. Го подобрува метаболизмот и ја штеди енергијата на организмот.
Помошни функции: поседува висока растворливост, што помага за полесно растворање на холестеролот и намалување на нивото на шеќерот во крвта.
Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

790.00 ден 1,590.00 ден