-50%
, , , ,

Апарат за вакумирање храна


990.00 ден 1,990.00 ден

 

Често фрлате храна бидејќи никогаш не ја јадете поради несоодветно складирање во замрзнувач и фрижидер.

Овој Апарат за вакумирање храна ќе го промени тоа помагајќи да ја задржите Вашата храна свежа подолго време.

Вакумирањето е метод на пакување со кој се вади воздухот од кесата пред да се запечати.

Овој метод вклучува внесување на производите во кеса, одстранување на воздухот одвнатре, и запечатување на кесата.

Целта на вакумирањето е одстранување на кислородот од кесата, со што се продолжува рокот на траење на храната.

Ставете ги овошјето, зеленчукот, месото и сѐ друго што би сакале да остане свежо во специјално дизајнираните кесички и со притискање на копче на Апаратот за вакумирање извлечете го воздухот.

Моќниот мотор го елиминира целиот воздух во кесичката, а непропустливиот затворач кој се заклучува, ја задржува свежината на храната и заштитува од бактерии, замрзнувачи и влага што предизвикува Вашиот храна за да се расипе.

Апаратот е бежичен, компактен и лесен за употреба компактен, а и можете да го складирателесно и уредно во Вашата кујна.

Исто така ќе можете да го однесете на патувања или семејни одмори.

Пакувањето содржи:

  • 1 Апарат за вакумирање
  • 6 кеси (4 мали, 2 големи)

 

==================================================================================

 

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *ВО КОШНИЧКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

990.00 ден 1,990.00 ден