-38%

Безжично звонче за влезна врата


990.00 ден 1,590.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис
Не е потребно да имате предходно искуство во инсталирање на ѕвоче , ниту пак ви е потребно помоош за кабли, дупчење дупки.
Напојувањето е лесно залепете ја батеријата (вклучена во комплетот) на надворешното тело (копче). внатрешното тело се вклучува во напојување на 220 волти.
Имате голем избор на различни мелодии. Надворешното копче може да се прицврсти преку двојно залепливиот селотејп (вклучен во комплетот).
Технички карактеристики:
Безжично звонче за влезна врата
38 различни мелодии
3 степени за регулирање на гласноста
Напојување на копчето: батерија 23А, 12V (вклучена во комплетот)
Напојување на ѕвончето: 220V
Растојание меѓу копчето и ѕвоното до 150 метри
Анти-интерферентен систем – не го дозволува приемот на сигналот од ѕвончето на вашите соседи.
Изморени ли сте да просторот околу влезната врата ви личи на швајцарско сирење. Нема повеќе дупки, кабли и непријатности.
Бежичното ѕвонче е погодно за монтажа во сите простории, лесно и удобно!

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

990.00 ден 1,590.00 ден