-44%
,

Блендер (со 17 делови)


2,790.00 ден 5,000.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Искористете ги сите предности од вашата храна и обезбедете му ги на телото сите потребни хранливи состојки!
Magic Bullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Magic Bullet ќе ве воодушеви бидејќи:
има циклонско дејство и патентирани сечила
лесен е за одржување
мал е и компактен
идеален е за секого
ви помага да го подобрите вашиот сон
ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената
Екстракција на хранливи состојки – најнова технологија која го вади најдоброто од вашата храна
Знаете ли дека најважните хранливи состојки се недостапни за вашето тело? Но, кога овошјето, зеленчукот, семињата и јаткастите плодови се разградени до микро – ниво пред консумација, тогаш дигестивниот систем ги апсорбира на многу едноставен начин.
Ние ви го нудиме микропроцесорот за храна Magic Bullet кој го прави токму тоа – ја разградува храната до најситни честички.
Magic Bullet екстрактор на храна: Време е да му го дадете на вашето тело она што му е потребно
Ви го претставуваме Magic Bullet – првиот екстрактор на хранливи состојки во светот. Тој не е блендер, не е соковник, тој е сосема поинаков од било кој друг производ. Овој апарат е направен да ја разградува хранатаослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре.
Многу од важните состојки на храната не можат да се ослободат со џвакање, преработка во соковник или во блендер. За да дојдеме до хранливите состојки во семките и кората од храната која ја јадеме, тие мора да бидат разградени до микро ниво. Со Magic Bullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира.
Magic Bullet со помош на моторот од 250 W целосно ги разградува состојките на овошјето и зеленчукот кои ги јадеме на најситни честички во форма на сок, ослободувајќи ги сите хранливи материи кои тие ги содржат.
Резултат: освежувачки пијалок кој ќе ви даде енергија и ќе го снабди вашиот организам со потребните хранливи состојки
Magic Bullet целосно ги разложува замрзнатото овошје, јаткастите плодови и семките за вашето тело да може да ги апсорбира и искористи.

Вашата нарачка можете да ја направите со кликање на копчето *КУПИ* или на 071 672 729

2,790.00 ден 5,000.00 ден