-44%
, , ,

Видео рекордер за автомобил DVR Full HD 1080p камера


1,390.00 ден 2,490.00 ден

 

Опис:

Без разлика дали сакате да снимате временски феномени, да спречите потенцијални несреќи или едноставно да имате дополнителен сет на очи што го снимаат вашиот автомобил на секој чекор, тогаш овој Full HD 1080P е за вас.
Откако ќе се монтира, овој компактен уред може да снима видео и аудио за сè што се случува пред вашиот автомобил. Вклучува инфрацрвени LED диоди за ноќно гледање. Полно со неверојатни карактеристики, придобивките од овој gadget во вашиот автомобил се бесконечни.

 

 

Карактеристики:

 • 2.4 “HD TFT LCD дисплеј
 • Лесен, елегантен дизајн
 • Автоматски започнува со снимање
 • Снимање со голема брзина
 • Поддржува приказ во реално време со датум во видеото
 • Брзо снимање на видео, Брз преглед
 • Циклично снимање и повторно складирање по секција
 • Резолуција на видео: 1080P, 720P
 • Видео формат: MJPEG (AVI)
 • Вградена батерија на полнење
 • Интерфејс за полнач за автомобил: USB2.0
 • Брзина на фреквенцијата на светлината: 50HZ / 60HZ
 • Режим за детекција на движење – Апаратот ќе се вклучи кога ќе открие движење пред камерата
 • Заклучување на датотеки
 • Енергетски интерфејс: 5VDC / 1A
 • Поддржува ноќен режим во услови на недоволна осветленост
 • 2 светлосни LED диоди
 • Ултра широкоаголен објектив (5MP CMOS)
 • Широк агол: 120 степени
 • Резолуција на камерата 5M (2592 x 1944)
 • Поддржува Loop / циклично снимање
 • Режим на автоматско исклучување
 • Поддржува Micro SDHC / TF мемориски картички до 32GB

 

=======================================

 

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *ВО КОШНИЧКА*Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

1,390.00 ден 2,490.00 ден