-55%
, , ,

Водоотпорна нано-фолија за ретровизори против магла и дожд


890.00 ден 1,990.00 ден

Направете вашите патувања да бидат побезбедни денес!

Нема повеќе замаглени ретровизори❗

Го прави вашетиот ретровизор 100% чист без оглед на времето кога возите.

Сите возиме многу, но понекогаш навистина не можеме да го предвидиме времето, па така што понекогаш проблемите ни доаѓаат … на пример, силен дожд, магла, екстремен студ или други слични појави. Една вознемирувачка работа е кога вашето странично огледало е замаглено или навлажнето … тоа значи дека нема да можете да видите што е на ретровизорот … Ова може понекогаш да предизвика несреќи што не ги сакаме!

За среќа, тука е новиот производ кој ќе помогне во решавање на ваквите несакани ситуации – Водоотпорниот филтер за страничните ретровизори против магла и дожд !

Одговара на повеќето стандардни големини на странични ретровизори за автомобили,камиони, приколки, итн.

Го штити вашиот страничен ретровизор од влажнење или замаглување со помош на револуционерен микрофилм кој спречува создавање на влага и исто така ги спречува капките на вода да се задржуваат по вашето огледало!

Најдобро од сè – 100% е транспарентно, па дури и нема да знаете дека е таму!
Ги спречува сообраќајните несреќи. Чувајте се вие и вашето семејство безбедно на патот!
Висока јачина и висока пропустливост – најдобар квалитет на микрофилм во индустријата.

Користете го водоотпорниот филтер за странично огледало против магла и уживајте во јасно возење цело време!

Детали за водоотпорниот филтер против магла и дожд:

 • Материјал: ПЕТ + Нано слој
 • Дијаметар: 14.5cm x 10
 • Работна температура: -40 ℃ до 80 ℃
 • Нано обложена заштитна фолија, анти-магла, заштитува од дожд, против-отсјај, која ефикасно ја заштитува вашата безбедност при возење во дождлив или магливиот ден.
 • Совршена заштита:  ги заштитува странични ретровизори од несакани гребнатинки, флеки, прашина и нечистотија, ви помага воедно да ги задржите ретровизорите кристално чисти и со јасна видливост во секое време.
 • Со висока дефиниција, просечната преносливост е до 99%.
 • Анти-рефлексија , да не ви пречи светлината од друг автомобил кој е позади вас.
 • Ве молиме проверете ја големината на огледалото пред да нарачате.

Како се користи:

 1. Ве молиме исчистете го ретровизорот пред да ја ставите мембраната.
 2. Површината на производот е нано-хидрофилен материјал, ќе се придржува до воздухот од прашина и масло,
 3. Можете да го исчистите со вода или вода со сапуница по неколку дена од нанесувањето.
 4. Ако има нечистотија на филмот за време на употребата, можете да ја исчистите директно со вода,
 5. Но, тоа не можете да го избришете премногу грубо, инаку може да влијае на ефектот.

Пакетот вклучува:

 • 2 x на водоотпорен филтер за странични ретровизори против магла !
 • Марамчиња за чистење

=======================================

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

 

890.00 ден 1,990.00 ден