-51%

Водоотпорна камера – 4K Ultra HD


4,900.00 ден 9,900.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис на производот:
■ Видео и фото: Снимајте со повисок квалитет —– Содржи HD 16 мегапикселна леќа од 170 степени на широк агол што овозможува брзо и прецизно сликање и снимање во движење, кое овозможува пошироко видно поле и може да опфати поголема околина.
Професионални 4K30FPS, 2.7K30FPS, 1080P60FPS, 1080P60FPS, 720P120FPS, 720P60FPS, 720P30FPS видеа за супер изведба на забавени снимки и слики до 16MB.
■ Траен + Водоотпорен до 98 стапки (30м) —– Со водоотпорна футрола, што ќе ви овозможи да снимате до 30 метри под вода, а со цел да издржи екстремни средини и услови.
Погоден за носење и монтажа: овозможува извонредно авто-снимање за време на вашите омилени активности
■ Поголем екран и гаранција за квалитет —– 2,0 инчен LCD екран кој работи со подобра верзија, Анти-тресење функција која го компензира движењето на раката, додека снимате.
■ Micro SD Card со висок капацитет како подарок —– Со 16GB за Micro SD картичка, која може да снима видео за 60 минути @ 4K30FPS / 1080p @ 60fps, 120 минути @ 1080p @ 30fps, 160 минути @ 160 минути, тоа е до 64GB
■ Вграден WIFI —— вграден WiFi кој можете да го користите со вашиот iPhone, Samsung или паметен телефон со далечинска контрола за вашата веб камера, само симнете ја апликацијата на вашиот телефон или таблет и поврзете се со вашиот фото апарат за спортски акција.
Совет: Кога ТФ картичката се користи за прв пат, ве молиме форматирајте ја ТФ картичката за подобро да го доживеете квалитетот на видеото.
Карактеристики:
1.Со водоотпорна футрола, што ќе ви овозможи да снимате 30 метри под вода. 2.HD екран за практични видеа и репродукција на слика
3.Батерија која лесно се заменува и помога да го продолжи животниот век на производот
4.Снимајте видеа додека се полни
5.HD 16 мегапиксели широкоаголен објектив CMOS сензор
6.HDMI излез
7.Web камера
8.Подржува SD мемориска картичка до 64GB (максимум)
9.Подржува повеќе формати на снимање видео: 4K / 2.7K / 1080P / 720P0WVGA
10.Подржува MOV формат на снимање
11.Подржува multiple photo shooting modes:Single shot & Snapper
12.Супер лесна и мала по големина
13.Камера со WiFi поддршка
Спецификации:
Резолуција на видео
4K, 30fps (3264×1836)
2K, 30fps (2688×1520)
1080P, 30 / 60fps (1920×1080)
720P, 30/60 / 120fps (1280×720)
Видео формат за компресија: H264
Јазик: англиски, шпански, француски, германски, италијански, кинески, јапонски, итн.
Конекции USB 2.0, HD излез
Траење на батеријата Прибл. 90minutes (1080p)(900mAh)
Димензија 29.8×59.2x41mm
WiFi Android и iOS поддржан
Додатоци:
Водоотпорно куќиште,
Држач за Водоотпорното куќиште,
Водоотпорен клип за куќиштето,
Држач за велосипед,
Мултифункционален клип,
Клип за камера,
Седиште за шлем ,
Завои,
Крпа за чистење ,
Адаптер за напојување,
3M налепници,
Микро USB кабел,
Држач за адаптер,
Упатство

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

4,900.00 ден 9,900.00 ден