-60%
, , , ,

Водоотпорни соларни LED дискови


790.00 ден 1,990.00 ден

 

Ако планирате да инсталирате LED диоди во вашата градина, патеки или скалила, STOP!

Проверете ги особините што ги содржат овие соларни дискови, ќе бидете зачудени!

 

Соларни дискови – Водоотпорни соларни LED дискови 2 во пакет се напојуваат со соларна енергија и не бараат батерии, жици или скапи инсталации што ги прават редовните LED диоди.

Овие соларни диск диоди се еколошки. Осветлете ги скалите, патеките или гардината/ дворот со еднократна инвестиција и добијте ги овие Водоотпорни соларни LED дискови.

 

Ќе заштедите тони пари со овие соларни DISK светилки , за разлика од конвенционални LED светилки, и ТОЧКА!

Лесно се инсталираат и користат и не бараат никакви батерии, жици или други скапи инсталации. Дисковите ќе светат цел ден и ноќ, без дополнително напојување. Материјалот кој се користи за подготовка на овие ЛЕД дискови е од нерѓосувачки челик кој е цврст и водоотпорен, така што нема да ‘рѓа во дождливите денови или кога ја поливате вашата градина.

Можете лесно да ги ставите во земја во градината/дворот. Ако сакате да висат, можете да ги користите лентите за закачување или куките за да ги закачите на ѕидот од дворот. Овие соларни LED дискови можат да бидат поставени рамно на плочи или камења за да ги осветлат темните скалила или патека со минимални трошоци.

Вие не треба да се грижите за прекинот на електричната енергија бидејќи ова користи сончева енергија за осветлување и ќе остане да свети подолг временски период дење или ноќе. Ќе обезбеди светла сјајна светлина како секој LED диск опремен со LED диоди.
Можете да го користите прекинувачот за вклучување / исклучување за да ги контролирате!

Клучни карактеристики:

  1. Соларно напојување – без батерии или жици.
  2. Супер-светла LED диоди кои траат над 10 години.
  3. Вклучување / исклучување прекинувач за да ги контролирате LED дисковите.
  4. Ставени во земја, да висат или да се постават на рамна површина.
  5. Издржливи и водоотпорни, направени од нерѓосувачки челик.
  6. Подобрете ја безбедноста во темните места како скали или патеки.

 

Спецификации:

  • 6,000-5,600 Келвин
  • Автомaтско вклучување/исклучување
  • Нерѓосувачки челик
  • Водоотпорен

 

==================================================================================

 

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *ВО КОШНИЧКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

790.00 ден 1,990.00 ден