-30%

Монокулар за гледање далеку


1,389.00 ден 1,990.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Карактеристики:
Направен од високо квалитетна ABS пластика и оптички стакла
Доаѓа со мулти-обложена оптика
Пресвртливи чашки
Оклопни со гума за употреба на поле и разни терени
Центар механизам за фокусирање за брзо и лесно фокусирање
Совршен за употреба додека патувате додека ги гледате перформансите
Компактна големина за лесно носење
Општи спецификации:
* Зголемување 16x
* Стандард: 16 х 52
* Дијаметар на објект леќите: 52mm
* Слој: FMC зелен филм
* Поле на гледање: 66 / 8000m
* Фокус систем: Центар
* Призма на системот: покрив
* Eye Relief: 18 mm
* Exit Pupil: 5.2 mm
* Материјал: оптички леќи / гума
* Големина: 145mm * 52mm * 52mm
* Тежина: 340g
Овој производ содржи:
1. Голема анти-рефлексија леќа со слој на зелен филм за видливост, за следење и удобност
2. Големо зголемување на светлина на леќата, за појасна и посветла слика
3. Оптичко стакло широкопојасна леќа со повеќеслојно обложување, површинска обработка на сликата, делумна промена на бојата, за да се види супер јасно, леќата ја концентрира светлината и со светлината да се направи визуелна функција.
Предности:
Водоотпорен дизајн, пополнувањето на објективот е со високо чистотен азот , водата и влагата за секојдневна употреба во дождливо време, немаат големо влијание врз двогледот.
Опсегот на примена: туризам, слики, игри, концерти, спортски, пловење, риболов, како што се и различни цели на мерење.
Забелешка:
Во бледа светлина на двогледот за ноќно гледање, треба светлина.
Ве молиме правилно употребете го и корегирајте го двојниот фокус.
Ви благодариме! Ќе го обожавате!
Содржина на пакетот
1 Monocular Телескоп
1 Картонска кутија
1 Торба за носење
1 Чиста крпа
1 Лента за околу рака
* Не дозволувајте да го користите двогледот за директно гледање во сонцето! Ова може да предизвика трајни повреди на очите.
Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

1,389.00 ден 1,990.00 ден