-60%
, ,

Дигитален повеќенаменски мерач со клешти


790.00 ден 1,990.00 ден

 

 

Карактеристики на производот:

  1. LCD читање, вклучува и Test Leads
  2. Мерки Напон
  3. Голем спектар на апликации
  4. Доаѓа со кутија за носење

 

Опис на производот:

Пренослив дигитален мерач со LCD екран и корисен за многу апликации, овој дигитален Clamp Meter може да ви даде информации што ви требаат за

  • напон, Dcv, Acv (750v), Aca, Ом. AC струја: 0.1a до 1000a,
  • тест на изолација: 100kohm до 2000mhm,
  • AC напон: 1V до 750V,
  • Dc напон: 1V до 1000v,
  • отпорност: 100mohm до 20kohm,
  • тест на континуитет: 50 + -25ohm со аудио тон.

 

=======================================

 

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *ВО КОШНИЧКА*Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

790.00 ден 1,990.00 ден