-35%

Магнетен Bluetooth Аудио ресивер


1,290.00 ден 1,990.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Карактеристики:
Ова е Bluetooth MP3 плеер за во автомобил со високи професионални перформанси на Bluetooth модул и MP3 за декодирање на чип.
Bluetooth 4.0 (целосно компатибилен со V3.0 / 2.0) за пренос со полна брзина и ниска потрошувачка на енергија. Со него може да слушате музика во TF картичка со безжично пренесување на музиката на автомобилските звучници преку FM.
Безжичното пренесување на музика исто така може да се постигне со Bluetooth конекција. Можете да уживате во музиката и интерфон повик за време на возењето без прилагодување на вашиот автомобил за поставување на уредот.
Што добивате повеќе, со овој уред е тоа дека можете да ги полните и сите ваши дигитални уреди во автомобилот.
Безжичен пренос на телефонскиот повик и музиката од Bluetooth на мобилниот телефон до FM стерео системот во колата.
Вградениот FM предавател, може да го подеси радиото на вашиот автомобил во било кој неискористен FM канал и да го поклопи со иста фреквенција 87,5-108,0 MHz.
Поддршка за Bluetooth hands-free телефонски повик преку својот вграден микрофон.
Подржува вметнување на ТФ картичка, и ќе ви овозможи да уживате во музиката од вашиот USB уред преку аудиото на автомобилот.
Подржува функции: следна / претходна, јачина на звук нагоре / надолу, и стоп функцијата.
Поддршка за одговарање на телефонски повик / спуштање / ќе ви се прејавиме функција.
Беспрекорно се префрлате помеѓу дојдовен повик и музика.
Со леплива база, ви овозможува да го поставите на автомобилската табла за лесна пристапност.
AUX аудио влезот ви овозможува да уживате во музиката без прилагодување на фреквенцијата. 3.5 милиметарски аудио кабел може да проследи музика од било кој уред кој нема Bluetooth како MP3 плеерот.
Двоен USB полнач за автомобили:
USB -портата на приклучокот снабдува со струја до 2.1A да се наполнат сите телефони и таблети. Како што се iPod / iPhone, Samsung, iPad, Nokia и други мобилни уреди.
Спецификации:
Марка и модел БТ-760
Bluetooth 4.0
Компатибилност со Bluetooth уреди, како што се Samsung S6 / S5S4 / Note5 / Note4 / Note3, iPhone 6 / iPhone5 / iPhone4, LG G4 / G3 / G2 /, SONY Z3 / Z2 / Z1, и др
Bluetooth профил HFP, ХСП, A2DP, AVRCO
Адаптер за полнење за во автомобил DC 12V / 24V
Адаптер за во автомобил излез 5V / 1A,; 5V / 2.1A
Bluetooth Ефективен опсег: 0-10 метри
Поддршка ТФ картичка до 32GB
Музички формат: MP3 формат
FM опсег на фреквенција: 87.5-108.0Mhz
Како да го користите:
1. Отворете го FM радио звучникот на колата.
2. Вметнете го автомобилскиот полнач во запалката на автомобилот и држете го FM предавателот и FM радиото на автомобилот на иста фреквенција
3. Активирајте го Bluetooth на предавателот и поврзете се со телефонот.
4. Конектирајте се со мобилниот телефон преку Bluetooth нема лозинка (Ако во случај побара лозинка, кодот е 0000)
5. Вметнете ја TF картичка која содржи MP3 датотеки во TF слотот на оваа единица, ќе пушта и пренесува MP3 музика преку FM радиото во колата.
6. 3.5mm аудио линија во функција: Користете го аудио кабелот за поврзување на MP3 / MP4 плеери или други надворешни уреди со 3.5mm аудио влез на оваа единица, кога ја користите оваа функција, ве молиме извадете ја TF картичка, за да може да слушате музика од надворешните уреди кои зукот го пренесуваат преку FM радиото на автомобилот.
Пакетот Содржи:
1 x Bluetooth FM во автомобил
1 x Аудио кабел
1 x Полнач за во автомобил
1 x Упатство за употреба

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

1,290.00 ден 1,990.00 ден