-60%
, , , ,

Машина за правење на сладолед со забавен дизајн


1,190.00 ден 2,990.00 ден

 

 

Машина за сладолед која заштедува на простор , за подготовка на секогаш вкусен, свеж сладолед дома!
Освежувачки дизајн во форма на чаша за сладолед со корисна рачка за декорација до 0,75 литри сладолед за помалку од 30 минути!

 

Економична потрошувачка на енергија за време на подготовката: само 7,3 до 9,5 W потрошувачка на енергија

 

Опис:

Прекинувач за вклучување / исклучување: на капакот
лесно чистење поради отстранлив приклучок за мотор
Сладолед контејнерот мора да биде мин. замрзнат 8 часа на -18 ° C (во замрзнувач)

Заштита од прегревање: Го менува правецот на вртење, кога е блокиран со ледена маса, се исклучува во случај на прегревање
Елементот за мешање го допира ѕидот на резервоарот за мраз за оптимални резултати на добивање на сладолед

Освежувачки креатор на сладолед за вкусен десерт во топли денови.

Заштеда на простор, забавен дизајн во форма на чаша за сладолед од вафли со рачка за лесно ракување.

До 0,75 литри сладолед во минути со економична потрошувачка на енергија од 7,3 до 9,5 В.

Откријте ја разновидноста на домашно подготвениот сладолед. Дали овошје, чоколадо или ванила, малиот уред е секогаш подготвен кога на вас или на вашите најблиски ви треба здраво и слатко освежување.

Вашиот креативен ум нека биде слободен и нека изненади со нови идеи за сладолед.
Свеж сладолед секогаш кога сакаш, со произведувачот на сладолед !

Ве молиме имајте предвид дека контејнерот за сладолед мора да се чува 8 часа на температура од -18 ° C за правилно функционирање – препорачуваме да го чувате во замрзнувач.

Детали:

* Домашен сладолед
* Вкусно и брзо
* Лесен за ракување
* Сладок крем сладолед со вкус на овошје за само 30 минути
* Лесно можете да направите сладолед или шербет!
* Посвежо, вкусно и поздраво од купениот сладолед
* Без конзерванси или вештачки ароми
* Изненадете го вашето семејство

 

 

Технички детали

  • Тежина на производот 1.3 kg
  • Димензии на производот 13 x 13 x 19 cm
  • Автоматско исклучување Не
  • Напојување: 220-240 V ~ / 50-60 Hz

 

Дополнителни информации за производот:

– Лесен за ракување
– Вклучува чаши, лажички и упатства за работа

 

1,190.00 ден 2,990.00 ден