-45%
, , , ,

Мини чоколадна фонтана


1,090.00 ден 1,990.00 ден

Уживајте во одличниот вкус на сочното чоколадо кое се прелева

Мини чоколадна фонтана која го испраќа стопеното чоколадо да се слева и прелева по своите две нивоа, претворајќи го десертот во забава.

Идеално за секаков вид на забави и различен вид на поводи за веселби

Базенот од нерѓосувачки челик собира до 1литар стопено млеко или темно чоколадо (високата содржина на какао најдобро функционира), а интегрираниот грејач ја одржува совршената свиленкаста конзистентност, бидејќи централниот дел ја пренесува чоколадата до врвот на фонтаната и го испраќа прелеваќи се по страните.

Уредот се расклопува за едноставно чистење.

Едноставно се користи:

Прво стопете чоколада (бела или црна по ваш избор), така стопена полејте ја во базенот(најдолниот дел од фонтаната) , и потоа вклучете ја фонтаната да работи. И по неколку минути имате фонтана од чоколада.Уживајте!!!

Детали за производот:
Бруто тежина: 1,0 кг
Макс. Дијаметар: 14.5cm
Макс. Висина: 21.5см
Материјал: нерѓосувачки челик + ABS
Европски приклучок и должина на жица: 75cm
AC 230V -50Hz 30W / 65W
=======================================

Како да нарачате? ⤵
Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

1,090.00 ден 1,990.00 ден