-46%
, , , ,

Мултифункционално сигурносно детско седиште/ перниче за во кола


1,290.00 ден 2,390.00 ден

Clear

ВАЖНО !!!!  Пред нарачка ве молиме прво изберете БОЈА (се наоѓа под цената ➡  ИЗБЕРИ БОЈА ➡ ОДБЕРИ ОПЦИЈА ) Кликнете на ОДБЕРИ ОПЦИЈА .

 

Мултифункционално преносливо сигурносно детско седиште/ перниче за во кола

Користењето на детско седиште / перниче (седиште за автомобили) е најдобрата заштита што можете да му ја дадете на вашето дете кога патувате со автомобилот.

Опис:

Мултифункционалното седиште за автомобил може да го намали ризикот од потенцијално фатална повреда на децата, а особено за мали деца.
Може да се користи кога бебето седи на седиште или на стол додека има оброк.
Мултифункционално преносливо сигурносно детско седиште е направено од чист памук и перничиња за рамениот појас кој не го повредува бебето во долгорочна употреба.
Меки и удобни материјали кои се безбедни за кожата на детето.
Може да се постави на седиште во кола и на обична столица дома.

 

Карактеристики:

* Идеално за деца на возраст од 9 месеци до 5 години.
* Мултифункционалност: перничето за автомобил може да се удвои како детско седиште. Перницата за автомобил може да се прицврсти на седиштето со заден наслон и да се користи како бебешки стол.
* Пренослив и не зазема простор за складирање.
* Лесна се поставува и отстранува без да се жртвува безбедноста.

 

Користење на сигурносно детско седиште за автомобил:

* Ставете го во автомобилот на совозачкото седиште.
* Префрлете ги горните безбедносни ремени над горниот дел од седиштето за во автомобил.
* Наместете ја должината на ремените така што перничето за автомобил може да седи на седиштето на автомобилот.
* Безбедно прицврстете ги ремените заедно на задниот дел од седиштето.
* Префрлете ги безбедносните ремени на половината околу седиштето на автомобилот, така што автомобилното перниче сега го “гушка” задното седиште на автомобилот.
* Наместете ја должината на сигурносните ремени на половината така што перничето за автомобилот ќе седи цврсто наместено на седиштето.
* Прицврстете ги безбедносните ремени на половината.
* Отворете ги ремените.
Ставете го бебето на перницата, свртено напред и да седи на перницата.
* Прицврстете ги ремените.
* Наместете ја должината на ремените така што бебето ќе се вклопи на седиштето за перничиња.
* Ве молиме бидете сигурни дека сите копчиња се безбедно прицврстени во секое време.

Безбедносни мерки на претпазливост:

* Ве молиме проверете дали бравите се цврсто прицврстени кога перничето е во употреба.
* Заштитните ремени мора да добро да се прилагодат и да се вклопат најдобро на седиштето или столчето за да обезбедат безбедност.
* Не го користете овој производ за бебиња кои не можат да седат исправено без помош за возрасни за да се избегне повреда на ‘рбетниот столб. Овој производ не обезбедува спинална поддршка.
* Возете внимателно и избегнувајте ненадејно забрзување и забавување кога бебето е на седиштето.
* Не обидувајте се да го откинете отворот на седиштето, тоа ќе резултира со оштетување на перничето.
* Не користете го седиштето за деца доколку ремените или копчињата за заторање не се во добар облик или не се затвораат безбедно.

 

Спецификации:

Материјал: Полистирен
Големина: 65cm (L) x 35cm (W) прибл
Точност: ± 2 cm
Погодна возраст: 9 месеци – 4 години
Боја: розева / плава

 

Вклучено во пакетот:
1 x безбедносно седиште за автомобили за бебиња и деца

 

=======================================

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

1,290.00 ден 2,390.00 ден

Clear
Избери Боја

БЕБЕШКА РОЗЕВА, ПЛАВА