-68%
, , , , ,

Очила за безбедно возење во сите временски услови


450.00 ден 1,390.00 ден

Очила за безбедно возење во сите временски услови❗️

Ви сметаат фаровите од возилата кои идат од спротивна насока?

Со помош на овие наочари нема повеќе да имате проблеми при возење во сообраќајот
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Наочарите се совршени за возење:

✅ Во ноќни услови

✅ При јако сонце

✅ Во магла

✅ На дожд

✅ и во отежнати временски услови

Пакетот вклучува:

1 наочари за дневно и 1 наочари за ноќно гледање

1️⃣ ЦРНИ – ЗА ДНЕВНО ГЛЕДАЊЕ / ЖОЛТИ – ЗА НОЌНО ГЛЕДАЊЕ
2️⃣ ЦРНИ – ЗА ДНЕВНО ГЛЕДАЊЕ / ЖОЛТИ – ЗА НОЌНО ГЛЕДАЊЕ

👉🏻 Како резултат на намалена видливост, сите возачи честопати се соочуваат со тешки услови за возење.

👉🏻 Густата магла, дожд, намалената видливост при зајдисонце, изгрејсонце или во текот на ноќта возењето се отежнува поради заматеноста на објектите.

👉🏻 Голем проблем за време на возењето, исто така,се јавува и од надоагачките фарови и светла во сообраќајот.

Најпопуларниот производ, кој ги освои светот, сега се достапни и во нашата земја – HD очила се дизајнирани за безбедно возење во магла, додека се вози во текот на ноќта, на дожд или на силна сончева светлина.

Изработени од лесни, квалитетни материјали и удобни, и пред се безбедни.

Нивната тајна е посебното поликарбонат стакло,кое го зголемува контрастот и го намалува отсјајот од фаровите на надоагачките автомобили.

✅ Предностите на HD очилата е дека тие може да се користат заедно со вашите корективни очила имаат поларизирани леќи со УВ филтер 100, овозможува пријатно возење, дури и во светли сончева светлина, има заштита на очилата и од страна која исто така, вклучува стакло, што уште повеќе го зголемува видното поле.

Карактеристики на производот:

➡️ Обезбедете си сами видливост на пат на сите временски услови!

➡️ Безбедно возење во магла, темнина, дожд или силно сонце

➡️ Зголемување на контрастот и намалување на одблесокот од фаровите на автомобилите

➡️ Може да се користи преку вашите корективни очила

➡️ Поларизирани очила со УВ филтер 100

➡️ Модерен дизајн, удобно се носат, но пред се, даваат безбедност.
======================================

Како да нарачате? ⤵
Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

450.00 ден 1,390.00 ден