-61%
, , , , , ,

Појас против болки во ‘рбетот


850.00 ден 2,190.00 ден

Clear

Ослободете се од болките во р’бетот❗️

Појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците

➡️ Појасот обезбедува поддршка која совршено го усогласува вашиот ‘рбет за да се намали болката.

➡️ Појасот го поддржува вашиот врат, ‘рбет и долниот дел на грбот.

Спецификации:

✅ Лесен дизајн и удобен за носење

✅ Му дава на телото атлетска форма

✅ Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот

✅ За ублажување на болките и за подобра циркулација во заболениот дел

✅ Се пере на рака

✅ За мажи и жени

Појасот за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место. Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и ‘рбетот во правилна линија.
Појасот дава потпора за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото.
Појасот ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од ‘рбетниот столб. Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите.
Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи. Појасот за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства. Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти.
Материјал: еластична ткаенина
Достапни во следните големини:
Мала (S/M) : 78 – 92 cm
Голема (L/XL)  : 88 – 102 cm

ВАЖНО !!!!  Пред нарачка ве молиме прво изберете величина (се наоѓа под цената ➡  ВЕЛИЧИНА➡ ОДБЕРИ ОПЦИЈА ) Кликнете на ОДБЕРИ ОПЦИЈА .

=======================================

Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

850.00 ден 2,190.00 ден

Clear
ВЕЛИЧИНА ПОЈАС

S/M, M, L/XL