-50%
, , , ,

Прилагодливи очила со двојни леќи за кристално јасен вид


1,490.00 ден 3,000.00 ден

 Очила кои одговараат на секого

Со помош на регулатор странично го подесувате диоптерот и очилата 

Овие диоптерски очила може да ги користат повеќе луѓе, без разлика на диоптерот. Се што треба е само да ги подесите леќите

⭐⭐⭐

Очилата со двојни леќи односно за гледање од далеку и блиску се првите очила во светот што можете да ги прилагодите за да ви дадат кристално јасен вид.

Очилата со двојна визија веднаш се прилагодуваат на која било далечина. Тие дури може да ги користите и како очила за читање.

Тајната е во технологијата на лизгачките леќи што лесно можете да ги прилагодите со бирачот. Без разлика дали сте далечински или неопределени, очилата со двојни леќи ќе функционираат за вас.

Очилата со двојна визија доаѓаат со табела за очи што можете да ја користите за да одредите правилно прилагодување за вас. Секој објектив има свое бирање за да може да го прилагодите посебно за секое око.

Очилата со двојните леќи се отпорни на удари и имаат флексибилни рамки.

Како функционираат?

Како што се фокусирате на дијаграмот за очи и ги свртувате бирањата на вашите очила, ова полека ги прилагодува вашите леќи додека не се совпаднат со вашиот рецепт.

 

Карактеристики:

  • Континуирано прилагодливи
  • Поправа 90% од сферичните грешки
  • Прилагодливи за близок или далекусежен вид
  • Супер помошен пар да ги имате во автомобилот, на ноќното креденче, за патувања или каде и да одите
  • Лесна тежина и издржливост.
  • Материјал: ABS, акрилни, смола
  • Боја: како што покажува сликата – црна боја
  • Пакет: 1 пар очила

 

=======================================

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

1,490.00 ден 3,000.00 ден