-40%
, , , ,

Соларен LED панел ( 20W )


1,790.00 ден 2,990.00 ден

Интелигентен соларен LED панел ( 20W ) 

Соларните LED улични панели претставуваат совршено и економично решение за осветлување и за надворешна безбедност на станбени улици, градини, паркинзи, патишта и дворовите.

Еколошки – 100% напојувано од сонцето, соларните панели ја намалуваат потрошувачката на горива, со што се елиминира загадувањето.

✅ Соларни улични светилки со соларно напојување генерираат многу моќна и силна светлина со одличен квалитет што значително го подобрува осветлувањето и ноќната видливост.

✅ Има режим на сензор за движење и е изработен од високо ефикасен еколошки неопасен материјал.

✅ Куќиште е изработено од алуминиумска легура и има вграден држач за монтажа на цевки.

✅ Има многу ниска само-потрошувачка, високо енергетски ефикасни LED двигатели на ефикасност.

Карактеристики:

➡️ Одличен за облачни или дождливи денови

➡️ 120 степени широк агол на осветлување

➡️ Движење и PIR сензор за подолго траење на батеријата

➡️ Автоматско затоплување до зори

➡️ Нема кабли

➡️ Лесно се инсталира со приклучоци за брзо поврзување

 

=======================================

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

1,790.00 ден 2,990.00 ден