-67%
,

Толчалка за секаков вид месо


299.00 ден 899.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис на производот:
Олеснете си ја сега подготовката за секаков вид на месо. Станете виртуоз во кујната и нека ниедно месо не ве сопре и забави во кујната!
Изненадете ги вашите гости и целото семејство со подобрен вкус на вашите печени меса со овој толку корисен уред.
Секоја домаќинка заслужува овации за своето внимание во кујната, а со толчалката за месо комплиментите ви се гарантирани секој пат!
Апаратот надупчува секаков вид месо, на тој начин ги прекинува жилите и мускулните влакна, кои го прават месото тешко за џвакање.
Намалете го 50% времето за подготовка на вашите шницли а воедно ќе ги направите вкусни, кревки и сочни. Без излишен неред во кујната, брзо и лесно печење на совршените шницли секој пат.
Во рерна или на скара, месото ќе биде прекрасно, и 80% ќе ви го намали и времето за маринирање благодарение на овој апарат. Месото побрзо и полесно го впива поголемиот дел од марината и зачините и е подготвено за термичка обработка за доста кратко време.
Само со неколку движења имате идеалните стекови, со кои ќе ги натерате гостите да ви доаѓаат почесто на гости.
Толчалката за месо е погодна за:
Големи парчиња месо (цел бут)
плешка
зглоб
врат
Телешко, свинско, јагнешко, дивеч и др. вид месо
Карактеристики:
Материјал: ABS и не’рѓосувачки челик 18/8
Дијаметар: 5см. и 6,5 см.
Погоден за миење во машина за садови

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

299.00 ден 899.00 ден