-50%
, , , ,

Шапка против мигрена со Крио-гел пакувања


990.00 ден 1,990.00 ден

Едноставен, ефикасен дизајн кој ја обвива вашата глава и лади ,се прилагодува за да имате удобна компресија на клучните точки кога имате мигрена.

Тоа е шапка која има пакувања на мраз и добивате корист од применетиот притисок на клучните точки на главата со ледено ладно олеснување. Се вика Шапка против мигрена.

Шапката суштински ја обвива главата и има прилагодливи затворачи на Velcro за да го направи притисокот токму онаму каде што го сакате. Горниот дел е само меко парче ткаенина кое се преклопува над врвот на главата за да изгледа како капа.

Изработени од меки руно материјали, постојат џебови во шапката каде што ги ставате замрзнати гел пакети – кои доаѓаат со шапката.Ова не значи дека ќе имате влага или протекување од мразот, бидејќи останува флексибилна кога е замрзната за максимална удобност и покриеност.

Cryo-Gel пакетите чувајте ги во вашиот замрзнувач, така што тие секогаш ќе ви бидат подготвени кога ви се потребни.
Уникатно дизајнираните комори за компресија обезбедуваат насочен притисок каде што најмногу ви е потребен.

Зошто функционира:

Шапката против мигрена комбинира неколку докажани методи за да ја намали болката од мигрена. Ладната терапија, исто така, позната како криотерапија, терапија со притисок за лекување на најболните симптоми на мигрена и способност да се блокира светлината и звукот ако одлучите да ја повлечете надолу над вашите очи и уши.

Методи на Криотерапијата:

Криотерапијата вклучува ладни температури кои се применуваат за олеснување на оток и болка на телото, што во суштина ја отстранува топлината од одреден дел од телото кој предизвикува болка.

Се верува дека за време на мигрена, крвните садови внатре во главата се шират многу, предизвикувајќи болка. Овие садови стануваат отечени со крв, што ги притиска нервите околу садовите.

И топлинските и ледените терапии често се користат како манипулација со температура за да се намали болката од мигрената / главоболката. Се верува дека употребата на ладна терапија предизвикува отечените крвни садови да се стегаат назад до нормална големина, што пак за возврат го намалува нивото на притисок и болка од мигрената или главоболката.

 

Карактеристики на шапката против мигрена:

  • Брзо, ладно и благотворно олеснување
  • Прилагодлив со една големина која одговара на сите
  • Практична употреба дома, на работа или во автомобил
  • Отстранливи и еднократно флексибилни пакувања со мраз
  • Крио-гел пакувањата остануваат ладни до четири часа
  • Може да се повлече за да ја блокира светлината и звукот
  • Прилагодете ја за јак или лабав притисок на клучните точки
  • Одговара на деца или возрасни

 

 

=======================================

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

 

990.00 ден 1,990.00 ден