-45%
, , , ,

3-во-1 Еколошки USB климатик за ладење, навлажнување и прочистување на воздух


1,490.00 ден 2,690.00 ден

Опис:

Компактен, еколошки, без фреон личен USB климатик за ладење кој го повлекува топлиот воздух од просторијата преку филтер за испарување на водата за да го навлажни додека лади.

Единицата лади, навлажнува и ги чисти честичките од прав за подобар воздух. Единицата располага со тивки, 3-брзински режими, прилагодливи отвори за проветрување, резервоар за вода и LED светло.

 

Карактеристики:

1. Функција 3-во-1: функции за ладење, навлажнување и прочистување на воздухот во еден уред, исто така може да ги намалат алергените, прашината и чадот во воздухот.
2. Лесен за користење: лесен за ракување со едно копче за контрола и едноставно додавање вода и мраз во резервоарот.
3. USB полнење: може да трае 8 часа во целост; удобен за користење во канцеларијата, дома или надвор.
4. 7 LED бои и 3 прилагодливи брзини: можете слободно да изберете една боја, или изберете го режимот циклус на бои односно режим кој е најсоодветен према вашето расположение
5. Користење на процесот на безчујност; без фреон кои го осиромашуваат озонот, енергетски ефикасен и еколошки.

 

Спецификација:

Материјал:ABS+PC
Тежина: 1345g
Големина : 14 * 14 * 14.5cm
Моќност: 8W
Напон: 110-240V
Фреквенција: 50-60HZ
Капацитет на резервоар: 700ml
Режим: климатик со 3 брзини, индикатор за нивото на водата, прилагодливи излези за воздух.
Резервоар за вода: трае до 10 часа
Модел: бесчујно работи
Функција: LED индикатор за моќност
Воздушен волумен: 50CFM
Приклучок: Може да се приклучи во ѕиден штекер или USB порти.

Забелешка:

1. Резервоарот исполнет со вода може да се користи за 3-5 часа, и најдобро е да се додаде ледена вода или вода со мраз кога се користи.
2. Кога се користи, на дното на ладилникот ќе има вода. Се препорачува да не го навалувате кога го преместувате, или внимателно истурете ја преостанатата вода и преместете го.
3. Ве молиме отворете ги отворите за ладење на воздухот и отстранете ја фолијата од внатрешниот филтер за ладење пред да го користите.
4. Излезната струја на некои компјутери е само 1A, и може да предизвика климатикот за ладење да не може да почне да работи или да не работи многу добро, па затоа се препорачува да го приклучите на напон од 5V, струја од 1.5-2A.

 

Пакетот вклучува:

1 * Климатик 3 во 1 за ладење навлажнување и прочистување на воздухот
1 * USB кабел
1 * Упатство за корисникот

=======================================

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

 

1,490.00 ден 2,690.00 ден