-37%
, ,

3 во 1 Пакет за Здравје


1,190.00 ден 1,890.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

1. Ортопедски перничиња за табани Strutz Cushioned Arch Supports за луѓе со болки во колената, колковите, грбот! Обезбедете удобност за вашите нозе – табани таканаречени “човечки амортизери”.
Карактеристики:
Ортопедски
Соодветни за луѓе со болки во колената, колковите, грбот.
Го зајакнуваат сводот и обезбедуваат удобност во текот на целиот ден.
Можат да се носат со секакви чевли – чизми, сандали, патики, дури и на боса нога.
Подеднакво удобно за мажи и жени.
Универзална големина.
Изработени од лесна еластична лента,со трајни и не лизгачки перничиња за стапалата.
2. Магнетни наколенки 2 парчиња. + Подарок – Магнетна лента за рака
Магнетните наколенки ќе ви помогнат да се ослободите од болките во колената. Ќе ја вратите физичка активност и ќе се движите слободно. Можете да ги носите наколенките во секое време. Ослободете се од болките во колената засекогаш!
Опис:
Содржат магнетна лента, која се става под коленото и ги ублажува болките во зглобовите и колената.
Ставени во мека кожа навлака, тие се целосно прилагодливи на коленото и не се забележуваат под облеката.
Со магнетните наколенки ќе ја вратите физичка активност и повторно ќе се движите слободно.
Можете да ги носите наколенките во секое време и насекаде, кога сте во движење.
Добивате и магнетна нараквица за рака, која ќе ви ги олесни и болките во зглобот.
Како дејствуваат магнетните наколенки?
Магнетната терапија е позната од антиката и е докажана за олеснување при болки во зглобовите и колената, предизвикани од шилци, артроза и артритис.
Магнетните наколенки цврсто се прилепуваат под капачето на коленото и му даваат удобна потпора.
3. Магнетен појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците
Опис на производот:
Магнетната терапија се користела со векови за ослободување од стресот, зголемување на циркулацијата, да се релаксираат мускулите и да се намали болката.
Магнетниот појас за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место.Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и ‘рбетот во правилна линија со 12 стратешки поставени магнети на ‘рбетот и лумбалниот регион.
Спецификации:
– Магнетен појас за болки во грбот
– Лесен дизајн и удобен за носење
– Материјал: најлон, еластична ткаенина;
– Му дава на телото атлетска форма
– Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот
– 12 моќни магнети за да помогне да се намали болката, олеснување на стресот и зголемување на циркулацијата.
– Се пере на рака
– Боја: бела
– За мажи и жени

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

1,190.00 ден 1,890.00 ден