-52%
, , ,

Bluetooth 4.2 Мини безжична слушалка за во уво


1,090.00 ден 2,290.00 ден

Слушалки за iPhone на Apple 7 7 плус 6s 6s плус и Samsung Galaxy S7 S8 и Android телефони

 

1, КОМПАТИБИЛЕН СО СИТЕ BLUETOOTH УРЕДИ – Со најновата Bluetooth 4.2 технологија, обезбедува постабилен пренос на сигнал за поврзување. Слушалките работат со сите паметни телефони, таблети и Bluetooth уреди. Спарувањето трае само неколку секунди.
2, ПРЕНОСЛИВА КУТИЈА ЗА ПОЛНЕЊЕ – Големина на кутијата е: 0.50 * 0.72 *о.30см. , само 0.50гр. тежина. Доволно мала за да се вклопи во вашиот џеб. Можете да ги однесете на кое било место, без да се грижите дека ќе ви се испразни батеријата ако сте надвор. Кутијата на полначот е доволна за 2-3 пати полнење на слушалките.

3, КВАЛИТЕТЕН СТЕРЕО ЗВУК – Со напредна технологија APTX,  Bluetooth слушалките обезбедуваат чист и висококвалитетен звук со компатибилни уреди. Неверојатно лесна тежина без да чувствувате тежина на вашите уши, безжичен повик, повторно бирање број, повик од трети повици и дојдовни повици, кои ги задоволуваат сите ваши потреби!

4, ЧУВСТВИТЕЛЕН МИКРОФОН – Вграден HD-микрофон со поништување на бучавата за повици во автомобил,  слушање или гледање видеа на работа или во канцеларија. Лесно се префрла помеѓу гласовен повик и музика.

5, НЕМА ПОВЕЌЕ КАБЛИ – Нема повеќе да се заморувате со жици. Невидливи слушалки за уши, погодни за различни активности.

 

Функција:

 1. Компактен и лесен дизајн.
 2. Bluetooth 4.2 технологија, подобар квалитет на звукот.
 3. Интелигентната кутија за полнење овозможува брзо полнење и безгрижност за издржливост на батеријата
 4. Со висок капацитет на литиумска батерија и ниска фреквенција и балансирана технологија .
 5. Мултифункционално копче, само со еден клик.
 6. Силна компатибилност, компатибилни со уреди кои овозможуваат Bluetooth.
 7. Три чекори за поврзување, лесни за употреба.

 

Спецификации:

 • Тип: Bluetooth слушалки
 • Боја: белаВерзија за Bluetooth: V4.2
 • Drive: 8mm
 • Импеданса: 16ohms
 • Ниво на моќност: Класа Ⅱ
 • Работен напон: 3.2V-4.2V
 • Чувствителност: -42db ± 2db
 • Фреквентен опсег: 2,4-2,48Ghz
 • Растојание: <10м
 • Профили: A2DP / AVRCP
 • Компатибилност: за уреди кои овозможуваат Bluetooth
 • Големина на пакетот: прибл.9 * 7,5 * 7,5см

 

Содржина на пакет:

2 * Слушалки
1 * Кутија за полнење
1 * USB кабел
1 * Упатство за употреба

 

=======================================

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.

Ви Благодариме!

1,090.00 ден 2,290.00 ден