-34%

Bluetooth Hands-free Audio MP3 FM Трансмитер


990.00 ден 1,490.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Bluetooth Hands-free Audio MP3 FM Трансмитер
Bluetooth Hands-free Audio MP3 FM Трансмитерот е перфектна комбинација на висока стабилност, моќни функции, одличен квалитет и лесно управување. Бидеќи има вграден микрофон овозможува добар квалитет на звукот. Подржува Bluetooth hands-free повици, што е многу погодно за разговарање на телефон додека возите. Благодарение на компактната големина, производот е user-friendly и лесен за инсталирање..
Карактеристики:
Се приклучува во делот за запалка во автомобилот, погодна димензија за заштеда на простор
Изработен од висококвалитетни материјали со фина изработка, траен и погоден за употреба
Вграден микрофон за удобно одговарање на телефонските повици
Wireless дизајнот носи голем број на погодности
Квалитет на стерео звукот ви овозможува да уживате додека слушате музика
Доаѓа во сет со далечинско за полесно ракување
Спецификација:
Препорачана волтажа: 12V
Волтажата треба да се движи во следниве рамки: 9V~26V
Работна температура: -20℃~50℃
Димензии: (9 x 4.8)cm(L x Dia.)
Тежина: 35g
Конзумација на моќност: 1W
SNR: >60 dB
Фреквенции: 20Hz~15KHz
Bluetooth верзија: v2.1 & EDR
Растојание на Buletooth трансмисија : 10M~15M
Емисија на FM Фреквенции: 87.5MHz~108MHz
Bluetooth Audio Процес: A2DP
Пакувањето вклучува:
1 x Bluetooth FM Модулатор
1 x Далечинско
1 x Упатство за употреба
1 х Кабел

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

990.00 ден 1,490.00 ден